Kartepe´nin en hızlısı Vedat Diker

Türkiye Otokros Şampiyonası´nda sezonun ikinci ayak yarışı olan Kartepe Otokros Yarışı, Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 21-22 Mayıs tarihlerinde organize edildi.

Kartepe´nin en hızlısı Vedat Diker
A+ A-

 
KOSDER’in 1998 sezonundan bu yana ilk kez bir otokros yarışının organizatörlüğünü yaptığı organizasyona seyirci ilgisi bir hayli fazla olurken, Hazırlanan 1.4 km uzunluğundaki parkurda beş tur üzerinden gerçekleştirilen yarışın en hızlı zamanını Vedat Diker elde etti.
Hava şartlarının izleyici için elverişli olduğu ve beş farklı kategoride 23 yarışmacının mücadele ettiği yarışma izleyenlere keyifli anlar bir yaşattı. Kategorilerde ise Kategori1’in galibi Citroen Saxo ile yarışan Tibet Celepgil Kategori2’nin galibi Renault Clio pilotu Emir Küçüksarı, Kategori 3’ün galibi Eskişehirli genç pilot Buğra Banaz oldu.
Hafta sonunun en hızlı zamanına imza atan Mitsubishi Evo9 pilotu Vedat Diker Kategori4’ün de galibi olurken, Kategori 5’te Kütahyalı sporcu Erkan Gürkal hafta sonunu kategorisinin lideri olarak kapattı.
Yarışın da en kalabalık kategorisi olan Kategori 3’te bayan pilotlardan Hülya Tanrıbilir kategorisinin üçüncü hızlı zamanını yaptı. Kariyerinin ilk otokros startını alan Fiat Palio S1600 pilotu Alkan Erden de, Kategori2’de ikincilik kupasının sahibi oldu.
 Otokros Şampiyonası’nın Kocaeli ayağında, otomobil sporu severler Anadol STC, Fiat Murat 124, BMW 2002 ve iki adet Ford Escort MK2’nin günümüz yarış otomobillerine karşı verdikleri mücadeleye de tanıklık ettiler. Anadol STC ile Erdal Tokcan, Murat 124 ile Timur Özkan, Escord MK2 ile Engin Kap ve Burak Türkkan, BMW 2002 ile Haydar Güçlü Historic Rally Şampiyonası için önemli puanlarla ayrıldılar Kocaeli’den…
Türkiye Otokros Şampiyonası’nda 2011 sezonunun üçüncü ayak yarışı Sakarya Motor Sporları Kulübü organizatörlüğünde 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.