Kano´da altına kürek çekiyoruz

Hırvatistan´da devam eden 23 Yaş Altı ve Gençler Kano Avrupa Şampiyonası´nda milli takımımız göğsümüzü kabartıyor. Şu ana kadar 2 branşta A Finale yükselen ekibimiz, 6 branşta daha final kovalıyor.

Kano´da altına kürek çekiyoruz
A+ A-

KANO'DA TARİHİ BAŞARI
Kano'da altına kürek çekiyoruz... Hırvatistan’da yapılan 23 Yaş Altı ve Gençler Kano Avrupa Şampiyonası’nda milli takımımız 2 branşta A Finale yükselerek büyük bir başarı elde etti.
 Hırvatistan’da devam eden 23 Yaş Altı ve Gençler Kano Avrupa Şampiyonası’nda milli takımımız göğsümüzü kabartıyor. Şu ana kadar 2 branşta A Finale yükselen ekibimiz, 6 branşta daha final kovalıyor.
Gençlerde K1 500 metrede Mustafa Gülbahar, 4 eleme serisinden 2. Seride 1.53.743 çekti ve 3. olarak A Finale yükseldi. 23 yaş altında ise K1 500 metrede Kristian Dushev 3 eleme serisinden yarı finale kaldı ve oradan 1. olarak A Finale yükselmeyi başardı.
"SPORCULARIMIZ BİZİ GURURLANDIRDI"
Yarın Avrupa Şampiyonu olmak için yarışacaklarını ifade eden Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay, “Şu ana kadar 2 kategoride A Finale yükselmeyi başardık. 6 branşta daha A Finale yükselebiliriz. Sporcularımız bu şampiyonada elde ettikleri başarılarla bizleri gururlandırıyor. Şimdiden ilk 9 içinde yer almayı garantiledik. Sporcularımdan yarın yapılacak yarışlardan madalya bekliyorum” dedi.
"BÜYÜK ATILIM YAPTIK"
Henüz çok yeni bir federasyon olmalarına rağmen, her geçen yıl büyük atılımlar yaptıklarını kaydeden Mengütay, “Gençlik Ve Spor Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile her yıl üzerine koyarak ilerliyoruz. Geçen yıl bu şampiyonada 8. Olmuştuk. Bu yaptığımız atılım Uluslararası Kano Federasyonu tarafından da takdir görüyor. Onlar da bizim büyük aşama kaydettiğimizi söylüyor. Artık Türkiye kano sporunda Avrupa’da önemli yerlere geldi” diye konuştu.