Judocular kamp öncesi, Covid-19 testine alındı

İstanbul’da, 05-31 Temmuz tarihlerinde kampa alınacak kadın ve erkek Olimpik Milli Takım judocular ile antrenörler Covid-19 testine tabii tutuldu.

 Judocular kamp öncesi, Covid-19 testine alındı
A+ A-

Judoda büyük kadın ve erkek Olimpik Milli Takım judocuları ve antrenörleri hazırlık kampı öncesi Covid-19 testine girdiler. İstanbul’da 05-31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak kamp kadrosunda yer alan judokalar, antrenmanın yapılacağı salonda, tüm izolasyonu sağlanmış ortamda belirlenen kriterler doğrultusunda tek tek Covid-19 testi numunesi verdiler.
Test sonuçlarının alınmasıyla birlikte, Milli takımın hazırlık kampına alınan judocular, İstanbul Büyükşehir Belediye Sporun Cebeci tesislerinde antrenmanlarına başlayacaklar.
Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, hazırlık kampı öncesi gerek antrenör gerekse milli sporcuların sağlığına önem verdiklerini bu nedenle de Covid-19 testi uygulamasını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bir ilke imza atarak, olimpik kadrolu Milli Takım sporcularımızı hazırlık kampına alırken bu teste tutarak örnek bir tutum sergiledik” dedi.