Judo ile ne yalnızız, ne de çaresiz

Bozcaada Spor Ve Kültür Kulübü Derneği Başkanı milli judocu, uluslararası hakem ve milli antrenör Dr. Zihni Papakçı Ben derneğin başkanlığını yapmaktayım. 48 kg. bayanlarda1985 yılında ilk Balkan Judo şampiyonu ve 12 yıl üst üste aynı kiloda Türkiye şampiyonu olan Avukat ve Ressam Bilge Doğru 30 yıla yakın Bozcaada`da judo antrenörlüğünü devam ettirmektedir dedi.

 Judo ile  ne yalnızız, ne de çaresiz
A+ A-

 
Bozcaada Spor Ve Kültür Kulübü Derneği olarak judo ve sanatsal faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. 
Bozcaada Spor Ve Kültür Kulübü Derneği Başkanı milli judocu, uluslararası hakem ve milli antrenör Dr. Zihni Papakçı Ben derneğin başkanlığını yapmaktayım. 48 kg. bayanlarda1985 yılında ilk Balkan Judo şampiyonu ve 12 yıl üst üste aynı kiloda Türkiye şampiyonu olan Avukat ve Ressam  Bilge Doğru 30 yıla yakın Bozcaada`da judo antrenörlüğünü devam ettirmektedir dedi.
 
Kulübümüzü ünlü hocalarımızdan Namık Ekin, Selahattin Ünay ziyaret ederek seminerler vermişlerdir. En iyi kulüpler kategorisine giren  derneğimize devlet tarafından para ödülü verilmiştir.
 
Sporun ve sanatın çocuklar ve gençler arasında yayılması çok önemlidir. Kaldı ki bir çok judo üstatları gibi, bizimde yaşam biçimimiz judo olmuştur. Biz judo ile bu hale geldik.İnsanın tinsel ve tensel gelişiminde judonun çok önemi vardır. Özgürlüğümüz, sağlam ve yapıcı düşüncemiz, kalıcı dostluklarımız,evrensel bazdaki yerimiz hep judo sayesinde olmuştur. Çünkü judo evrenseldir.
 
jJudo sporun dışında olağanüstü sosyal bir olgudur.Bu sosyal olguda yaşamın tadını judo ile çıkarmaya çalışıyoruz. Judo ile  ne yalnızız, ne de çaresiz.Çünkü judo ile çok şeylere sahip olduk, dünyalar gezdik, dostluklar edindik..Judo erdemli bir ruh, sonsuz bir kaynak, saf, temiz koca bir yudum tatlı ve cömert toplumla ayrımsız bütünleşmedir.