Judo Genç Milli Takım Seçmeleri

Judo Federasyonu faaliyet programında yer alan Genç Milli Takım seçmelerinin ilk gün müsabakalarında sıkletlerinde ilk yediye giren isimler belli oldu.

 Judo Genç Milli Takım Seçmeleri
A+ A-

 
Judo Federasyonu faaliyet programında yer alan Genç Milli Takım seçmelerinin ilk gün
müsabakalarında sıkletlerinde ilk yediye giren isimler belli oldu.
 
Federasyon binasında bulunan spor salonunda başlayan ve faaliyet programımızda yer alan
Genç Milli Takım seçmelerinin ilk gününde 8 sıklette ilk yediye giren isimler belli oldu.
 
Müsabakalarda Kocaelili judocular 2 birincilik, 2 ikincilikle ilk basamakta yer aldı. Manisalı
judokalar 2 birincilik, birer ikincilik ve üçüncülükle ikinci, İstanbullu judocular birer birincilik
ve ikincilik ile 3 üçüncülük elde ederek sıralamada üçüncü oldu. Ankara ve Balıkesirli
judocular birer birincilik ve üçüncülükle dördüncülüğü paylaştı.
 
İlk gün sıkletlerinde ilk yedide yer alan judocular şöyle belirlendi:
 
Erkekler 60 Kg
1 ULUER GÖÇ (KOCAELİ)
2 MEHMET SERÇELİ (KARAMAN)
3 FIRAT ÇEKİM (IĞDIR)
3 DAVUT TOKTAY (VAN)
5 ALPEREN ERGÜN (İSTANBUL)
5 BERKANT BEDİR (DÜZCE)
7 BÜNYAMİN NASIROĞLU (BATMAN)
7 KADİR SAMET ONAY (ANKARA)
 
Erkekler 66 Kg
1 FURKAN CİNCİ (ANKARA)
2 EMİR ÖZ (SAMSUN)
3 UĞURCAN DİNLER (VAN)
3 ENES UYSAL (İZMİR)
5 MEHMET FATİH KAYA (ANKARA)
5 MUSA KARAKOÇ (VAN)
7 DOĞUŞ KIRMIZITAŞ (ANKARA)
7 SEMİH GÜRSOY (ORDU)
 
Erkekler 100 Kg
1 FATİH ENES ACET (BALIKESİR)
2 SİDAR AKKUŞ (İSTANBUL)
3 HALİL BURAN (BALIKESİR)
3 CİHAN AYBERK TİYEK (İSTANBUL)
5 ABİDİN KARABULUT (MANİSA)
5 EMİRHAN TÜRK (BURSA)
7 HAMZA KARABULUT (BATMAN)
7 KENAN ŞAYIK (MANİSA)
 
Erkekler +100 Kg
1 İBRAHİM HALİL ÖZMEN (ŞANLIURFA)
2 METİN VAR (SAKARYA)
3 EMİR İSKENDER AŞKIN (İSTANBUL)
3 OZAN EROL (MANİSA)
5 EMİRHAN CAVAR(TEKİRDAĞ)
5 HALİL ÖĞER (MANİSA)
7 EMİR FURKAN ŞIVGIN (ANKARA)
7 FIRAT DEMİRKIRAN (MARDİN)
 
Kadınlar 48 Kg
1 MERVE AZAK (KOCAELİ)
2 ÇAĞLA SERDAR (KOCAELİ)
3 HANİFE ÖZCAN(İSTANBUL)
3 AYŞE ÖZ(ANTALYA)
5 MÜBERRA GÜNEŞ(KOCAELİ)
5 ECRE ALAYILDIZ (DÜZCE)
7 CEREN KANYILMAZ (MANİSA)
7 ELİF YAPICI (BURSA)
 
Kadınlar 52 Kg
1 EDA KARADEMİR (İSTANBUL)
2 AYŞE NUR SÜLÜN (KOCAELİ)
3 HÜMEYRA ŞERAS (TRABZON)
3 İLAYDA MERVE KOÇYİĞİT (AKSARAY)
5 HİLAL AKBULUT (TRABZON)
5 GÖKÇE GÜNEŞ (SAKARYA)
7 SUDENAZ UZUN (TRABZON)
7 REVŞAN YAZİCİ (KOCAELİ)
 
Kadınlar 78 Kg
1 ŞEYDA NUR ÇİÇEK (MANİSA)
2 SERDEM DAHARLI (SAMSUN)
3 SALİHA TAŞAN (BATMAN)
3 HAVVA NUR TOPOĞLU (ANKARA)
5 HAVVANUR YAZICI (TRABZON)
5 HAYRUNNİSA ASLAN (BATMAN)
7 ESRA ÖZKAN (BATMAN)
7 GÜLPERAY ÖZDEMİR (MANİSA)
 
Kadınlar +78 Kg
1 HİLAL ÖZTÜRK (MANİSA)
2 DUYGU DİRGEN (MANİSA)
3 MİNE KALENDER (ISPARTA)
3 SEVDA TAŞLI (DÜZCE)
5 YAĞMUR ŞENGÜL (İZMİR)
5 BEYZA KILINÇ (İSTANBUL)
7 BEYZA NUR ARI (KARAMAN)
7 BEHİCE TAŞKIRAN (İZMİR)