Judo´da 4 Madalya

Judo Grand Slam müsabakalarında 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandık.

Judo´da 4 Madalya
A+ A-

JUDO'DA 4 MADALYA KAZANDIK
 
Judo Grand Slam müsabakalarında 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandık.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Judo Grand Slam müsabakalarında Türk judocular, 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. Ebru Şahin, ülkemize altın madalyayı getiren isim oldu.


27 ülkeden 125 ‘i erkek, 84 ‘ü bayan olmak üzere toplam 209 sporcu'nun mücadele ettiği ve Türkiye Judo Milli Takımı'nın 15 sporcu ile katıldığı, Bakü’de düzenlenen Grand Slam’in ilk gününde Ebru Şahin ile altın madalya kazandı. Geçen hafta Budapeşte’deki Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olup, bronz madalya alan Ebru Şahin, bu kez judonun en üst düzey organizasyonunda altın madalya mutluluğu yaşadı. İlk maçında ev sahibi Azeri Chinara Guliyeva’yı deviren Ebru Şahin, yarı finalde Rus rakibi Rada Biktimirova’ya şans tanımadı. Finalde Moğol Otgontsetseg Galbadrakh ile karşılaşan Ebru Şahin, rakibini maçın bitimine 97 saniye kala ippon’ladı ve altın madalyaya uzandı.


Geçen hafta Budapeşte’deki Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olup, bronz madalya alan Belkıs Zehra Kaya, Bakü’de +78 kilo finalinde dünya sıralamasında üçüncü sırada bulunan Brezilyalı Maria Suelem Altheman’a şanssız şekilde yenildi. Dünya sıralamasında yedinci sırada olan Belkıs, Samsun Grand Prix’sindeki altın madalyanın ardından Bakü’de de Grand Slam ikincisi olarak, bu sezona damga vurmaya devam etti.


Aynı sıklette bir başka temsilcimiz Gülşah Kocatürk ise bronz madalya maçında Hırvat rakibi Ivana Sutalo’yu zorlanmadan geçti ve Samsun’dan sonra Bakü’de de üçüncü olmayı başardı.


48 kiloda bir başka temsilcimiz Sümeyye Akkuş ise ilk maçında Ukraynalı rakibini yendi ama ikinci maçında, Ebru Şahin’in finaldeki rakibine kaybedince, yoluna repesajda devam etti ve bronz madalya maçında Ukraynalı Tetyana Dzhabrailova’yı devirip, Grand Slam üçüncüsü olmayı başardı.