İstanbul`da judo çökmüştür

Yine Merhabalar. Yine yaz diyorlar.  Artık judo sana hafif geliyor diyorlar. Sen yazmazsan  olmaz diyorlar. Yoğun başka çalışmalarım olmasına karşın,, yazıyorum işte. Olimpiyatlar bitti.  

İstanbul`da judo çökmüştür
A+ A-

 
Yine Merhabalar.
Yine yaz diyorlar.  Artık judo sana hafif geliyor diyorlar. Sen yazmazsan  olmaz diyorlar. Yoğun başka çalışmalarım olmasına karşın,, yazıyorum işte.
Olimpiyatlar bitti.  
Şu başı önünde giden adamı görüyor musunuz? Arkadaşlarına görünmekten korkuyor. Onun bundan sonra judo için ne yapacağı bile  belirsizdir. Bu adam dün judo da büyüktü. Öyle büyüktü ki, federasyonu bile umursamazdı. Kendisinde sanki  büyük ve gizli güçlerin olduğuna inanırdı. Oysa şimdi onun yüzüne bakmayanlar, dün onun önünde diz çökerlerdi.
Olimpiyatlar bitti.  Şu başı önünde giden adamı görüyor musunuz? Judo adına yaptıkları işlerin ve düşündükleri şeylerin doğruluğuna inanmıştı. Bunun için kendi düşüncelerinden  başka düşüncelere hep kapalı kalmıştı. Şimdi ne oldu?
Olimpiyatlar bitti. Şimdi herkes suçlu arar peşinde. Muhalefet olarak  şu başı önünde giden adamlara saldırıp duruyorlar.
Hayır, hayır, hayır.
Her ülkenin kendine göre ekolü varken , bizde ekol var mı? 
Biraz daha ileri giderek şunu söyleyebilirim. Bizde judo var mı? Judo adına karanlıkta koşuşanlar var. Güzelim judo sporunu siyasallaştıranlar var. Böylece judomuz parçalanmıştır. Böylece judomuz yozlaştırılmıştır.
İstanbul'un, Ümitler Türkiye Şampiyonası'nasındaki durumu nedir ?
Bırakalım bunları da şu geçen hafta Aksaray'da yapılan Ümitler Türkiye Şampiyonası'na bakalım. İstanbul'un  şampiyona da ki durumu ne? Nerede il temsilciliği? Nerede kadrolu antrenörler? İstanbul'un nüfusunun  dört katı Türkiye nüfusudur. 
Görevde bulunanlar sırtlarını kimlere dayamışlar? Ah judodan nemalananlar. Ve mega kent İstanbul'un Aksaray'da yapılan Ümitler Türkiye Şampiyonasında ki içler acısı durumu... İstanbul'da judo çökmüştür.
Bir zamanlar judo adına toplantılar yapıldı. Görüşler alındı. Judomuzun geleceği tartışıldı. Tam çözüm oluşturulurken, judodan nemalananlar olaya siyaset bazında el koydular. Yetkin kişiler dışlandı. Başlar ayak, ayaklar baş oldu. Ahbap, çavuş ilişkisi judoyu yıllarca geriye sürükledi. Şimdi bilimsel olarak 85 milyonluk ülkemizde sonuç almak için  onlarca  yıl gerekli.
Yaz diyorsunuz, yazıyorum kardeşim.
Yıne de sevgiyle kalın.
 
Dr. Zihni PAPAKÇI
 
Kaynak: beyazkusak.com https://www.beyazkusak.com/istanbulda-judo-cokmustur-648-makale
Beyaz Kuşak Mücadele Sporları Haber Sitesi
 
ÜMİTLER DEĞİL YILDIZLAR
Lütfen bağışlayınız. Cümlemde yanlışlık var. Aksaray'da yapılan Türkiye Judo Şampiyonası, ümitlerin değil; Yıldızlarındı. Ancak daha önce Ümitler şampiyonası Ankara'da yapılmış, bu şampiyonada da İstanbul judosu hiç bir başarı elde etmemiştir. Bilgilerinize saygılarımla sunarım efendim.
Sevgiyle kalın