Hırsları,sonun başlangıcı oldu!

All Sports Magazin Dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Güney, Gençlik ve Spor Bakanlığına Suat Kılıç´ın getirlmesi ile yepyeni bir yapıya dönüştürülen eski adı ile ´´Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü´´yeni adı ile Spor Genel Müdürlüğü´nün yakın tarihine bir bakış açısı olarak kitap haline getirdi.

Hırsları,sonun başlangıcı oldu!
A+ A-

GSGM İmparatorluğu'nun Çöküşü!
Hırsları,sonun başlangıcı oldu!


All Sports Magazin Dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Güney, Gençlik ve Spor Bakanlığına Suat Kılıç´ın getirlmesi ile yepyeni bir yapıya dönüştürülen eski adı ile ''Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü''yeni adı ile Spor Genel Müdürlüğü'nün yakın tarihine bir bakış açısı olarak kitap haline getirdi.

GSGM İmparatorluğu'nun Çöküşü! adlı bu kitap,  araştırmalar, arşi belgeleri ve köşe yazılarını bir araya getirerek yayına hazırladı.


Yarıda bırakmak istediğiniz herşey  enbaştan yarımdır ve görmek istemediğiniz gerçekler yok gibidir! Hırslarınızın açtığı yaraların kapanması ise vicdanınızla ilgilidir!
Hiçkimseye hesap vermeyeceğinizi düşünseniz bile, günü geldiğinde kendi vicdanınıza hesap vermek zorunda kaldığınızı görmekten kaçamazsınız!Kitap, Türk Sporunun GSGM'den bugüne kadar olan yakın tarihine ışık tutmakta, GSGM sisteminin Türk Sporunda açtığı derin yaralara yer vermektedir.
Okudukça sizleri hayrete düşürecek, bu kadarı da olmaz artık dedirtecek bu kitabı kaleme almadan önce, yaptığım araştırmalar, arşivimdeki belgeler ve köşe yazılarımı bir araya getirerek derleme yapmak kolay olmadı.

Mehmet Güney

*Türk Sporuna senelerce yön veren GSGM ‘de oluşturulan sistem, son anına kadar vazifesini yapmıştır!
*Girift ilişkilerin, önlenemeyen haksızlıkların odak merkezi haline gelmesindeki en büyük etken çıkar kavgaları olmuştur!
*Siyasi görüşünüz ne olursa olsun eğer ortak bir çıkar amacıyla yan yana geldiyseniz aşamayacağınız hiçbir engel yoktur!
*GSGM sisteminin çarkı içerisinde,spordan sorumlu devlet bakanları da bazı federasyon başkanları da sıkıntı yaşamışlardır!
*Yapılan tüm iyi işler sistemin yok ettikleri karşısında gölgede kalmıştır.
*Biat silsilesi Genel müdüründen bazı federasyon başkanlarına, bazı federasyon başkanlarından kulüplere, kulüplerden sporculara kadar uzanmıştır!
*Büyük yatırımların, büyük vurgun iddiaları, kollanan federasyonlar, biat etmediği için tahkime gönderilen federasyon başkanları ve sporcular!
*Bir döneme damgasını vuran GSGM kurumunun,Türk sporunda açtığı yara izleri uzun zaman kapanmayacaktır!

Mehmet Güney kimdir.

1967 Zonguldak'ta doğan  Mehmet Güney,1983 senesinde Tekvando ile başladığı spor hayatına uzun yıllar Shotokan Karate ile devam etti.
Türkiye  Karate Federasyonu 1. Dan siyah kemer sahibi olan Mehmet Güney, 2007 senesinden bugüne Allsports Magazin Dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır. Almanca bilen Güney  1 çocuk babası.