Hedefimiz artık olimpiyatlar

Motosıklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye´nin spor organizasyonları anlamında Formula 1 gibi bir organizasyona çok da ihtiyacı olmadığını, Türkiye´nin artık olimpiyatları almak için büyük bir uğraş içinde olduğunu söyledi.

Hedefimiz artık olimpiyatlar
A+ A-

Motosıklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar
 
“BİZİM DERDİMİZ OLİMPİYATLAR”
Motosıklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, İstanbul Park’ın bazı kesimlerce ölü yatırım gibi gösterilmeye çalışıldığını belirterek, “Özellikle Formula 1 patronu Ecclestone, orasını Türk insanına kapatarak, uzay üssü gibi gösterip, yasak bölge haline getirmekle asıl hatayı başta kendisi yaptı” dedi. Uçar, Türkiye’nin spor organizasyonları anlamında Formula 1 gibi bir organizasyona çok da ihtiyacı olmadığını, Türkiye’nin artık olimpiyatları almak için büyük bir uğraş içinde olduğunu söyledi.
 
 
 
Motosıklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye’nin en büyük hedefi ve uğraşının olimpiyatları almak olduğunu söyledi.
Formula 1’in patronu Ecclestone’nin İstanbul Park ile ilgili yanlış uygulamalar içinde bulunduğunu belirten Uçar, “İstanbul Park’ı Türk insanına kapatarak, uzay üssü gibi gösterip, yasak bölge haline getirmekle asıl en büyük hatayı kendisi yaptı” dedi.

Türkiye’nin spor organizasyonları anlamında Formula 1 gibi bir organizasyona ihtiyacı olmadığını ancak Türkiye’nin tanıtımı açısından bunu önemsediklerini belirten Uçar, “Bizim ülke olarak bundan sonra en büyük hedefimiz, hayalimiz ve uğraşımız olimpiyatları nasıl Türkiye’ye kazandırabiliriz.Biz onun derdi ve uğraşı içindeyiz” diye konuştu.
Türkiye'nin daha önce aldığı organizasyonlarda neleri, nasıl ve ne güzel yapabileceğini ispatladığını dile getiren Uçar, ''Artık İstanbul üzerinden marka değeri oluşturduk. İstanbul'a gelecek organizasyonlarda da artık bizim nazlanmamız çok doğal. Formula 1 yarışmaları dünyaca ünlüdür, mükemmeldir diyerek bize 26 milyon dolara vermeye çalışmaları doğru gelmiyor. Artık bizim hedefimiz çok büyüdü. Hedefimiz artık olimpiyatlar. Artık ''bize yeter'' diyebileceğimiz olimpiyatların dışında organizasyon göremiyorum'' diye konuştu.

Uçar, Bernie Ecclestone'nin İstanbul Park üzerindeki hegemonyayı bırakması durumunda buraya yönelik güzel düşüncelerinin bulunduğunu ifade ederek, ''Burada ulusal ve uluslararası birçok organizasyon yapabiliriz. Burası sadece otomobil, motosiklet değil, atletizm dahil birçok branşın yanı sıra spor fuarı ve eğitim alanı gibi çeşitli spor organizasyonunun yuvası haline gelebilir'' diyerek sözlerini tamamladı.