Ferhat Arıcan`dan altın madalya

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası`nda milli sporcu Ferhat Arıcan, paralel bar aleti finallerini birinci sırada tamamlayarak, Avrupa şampiyonu oldu. İsviçre`nin Basel kentinde düzenlenen şampiyonada, milli sporcu paralel bar aletinde 15.300 puanla birincilik elde etti.

 Ferhat Arıcan`dan altın madalya
A+ A-

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası`nda milli sporcu Ferhat Arıcan, paralel bar aleti finallerini birinci sırada tamamlayarak, Avrupa şampiyonu oldu.
İsviçre`nin Basel kentinde düzenlenen şampiyonada, milli sporcu paralel bar aletinde 15.300 puanla birincilik elde etti.
 
Ferhat Arıcan, Mersin`de düzenlenen 2020 Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası`nda da paralel bar aletinde altın madalya kazanmıştı.
 
Türkiye`yi temsil eden diğer sporcu Ahmet Önder ise 9.666 puan ile sekizinci oldu.
 
``Olimpiyatlar için şimdi daha çok çalışma zamanı``
 
Milli sporcu Ferhat Arıcan, "Olimpiyatlar için şimdi daha çok çalışma zamanı. Olimpiyatlarda da madalya alarak ülkeme tarihi bir ilki yaşatmak istiyorum." dedi.
 
Avrupa şampiyonu Ferhat Arıcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsviçre`nin Basel kentinde düzenlenen şampiyonada altın madalya kazandığı için mutluluk duyduğunu söyledi.
 
Şampiyonada elde ettiği birinciliğin temmuz ayında yapılacak 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde kendisine moral olduğunu dile getiren milli sporcu, şöyle konuştu:
 
"Avrupa Şampiyonası`nda paralel bar aletinde altın madalya kazandım. Bu dört ay içinde kazandığım ikinci Avrupa şampiyonluğu oldu. Buraya gelmeden önce Avrupa şampiyonluğu unvanımı korumak istiyordum ve başardım. Şimdi önümde olimpiyatlar var, bu başarı olimpiyatlar öncesi motivasyonumu çok artırdı. Olimpiyatlar için şimdi daha çok çalışma zamanı. Olimpiyatlarda inşallah madalya alarak ülkeme tarihi bir ilki yaşatmak istiyorum."
 
Ferhat Arıcan, Mersin`de düzenlenen 2020 Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası`nda da paralel bar aletinde altın madalya kazanmıştı.
 
Bakan Kasapoğlu`ndan tebrik
 
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası`nda Avrupa Şampiyonu olan milli sporcu Ferhat Arıcan’ı tebrik etti.
 
Bakan Kasapoğlu, paralel bar aletinde birincilik elde eden milli sporcu için yayımladığı tebrik mesajında, şu ifadelere yer verdi:
 
"İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Ferhat Arıcan’ı kutluyorum. Güçlü rakiplerini geride bırakarak bizleri gururlandıran sporcumuz, Türk sporunun yükselen başarısını bir kez daha gösterdi. Bu büyük başarıda emeği geçen antrenörlerimizi, özveriden kaçınmayan teknik ekibi de ayrı ayrı tebrik ediyorum."