Dünya Şampiyonu Dikeç, hedef büyüttü

Olimpiyatlarda altın madalya alarak Türkiye´ye bir ilki daha yaşatmayı hedeflediğini dile getiren başarılı sporcu, ´´Londra hedefim; altın madalya. Hem ülkeme hem de beni sevenlere başarımla gurur kaynağı olmak istiyorum.

Dünya Şampiyonu Dikeç, hedef büyüttü
A+ A-

LONDRA’DA ‘ALTIN’A VURACAĞIM…
Olimpiyat vizesi alan Dikeç hedef büyüttü…Havalı-Ateşli Silahlar Dünya Kupası yarışmalarında şampiyon olan ve Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıran Yusuf Dikeç’in yeni hedefi, Londra Olimpiyatları’nda altın madalyaya uzanmak.
 Almanya’da düzenlenen Havalı-Ateşli Silahlar Dünya Kupası yarışmalarında bir ilki gerçekleştiren Yusuf Dikeç, bundan sonraki hedefleriyle ilgili olarak sitemize önemli açıklamalarda bulundu…
Atıcılıkla 10 yıldır ilgilendiğini belirten başarılı sporcu, ‘’2 yıldır önemli müsabakalarda ülkemi temsil ediyorum. Fakat bir türlü benden beklenen performansı gösteremedim. Fakat bu olumsuzluklar beni yıldırmadı daha da hırslandım ve başarımın anahtarı olduğuna inandığım düzenli çalışmalarıma devam ettim. Moral ve motivasyonum yerindeydi inancım tamdı. Tüm müsabakalara azimle çıktım ve sonunda başardım’’ dedi.

LONDRA’DA HEDEF ALTIN MADALYA

Branşında bir ilke imza atmanın gururunu yaşayan Dikeç, bundan sonrası için gözünü Londra Olimpiyatları’na dikti. Olimpiyatlarda altın madalya alarak Türkiye’ye bir ilki daha yaşatmayı hedeflediğini dile getiren başarılı sporcu, ‘’Londra hedefim; altın madalya. Hem ülkeme hem de beni sevenlere başarımla gurur kaynağı olmak istiyorum. Londra öncesi bilindiği gibi kota mücadeleleri verdik ve şükürler olsun ki bu hedefimize zorlanmadan ulaştık. Ben ve iki sporcu arkadaşım atıcılık branşında ülkemizi temsil edeceğiz. Kendi adıma İstiklal marşımı okutmak için mücadele edeceğim.’’ diye konuştu.

“ATICILIK HAK ETTİĞİ YERE GELİYOR”
Spora ve sporcuya olan ilginin her geçen gün arttığını dile getiren Yusuf Dikeç, ‘’Atıcılık sporu da hak ettiği yere ağır adımlarla gelmeye başladı. Diğer spor branşlarına göre medyatik olmayan bir spor dalı olsa da atıcılığın sağlanılan imkanlar ve düzenlenilen olimpiyatlarla daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.’’ dedi.

Kariyerini tamamladıktan sonraki hedefleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan başarılı sporcu, Atıcılığı seven ve bu spora gönül vermiş iki öğrenci yetiştirmek istediğini böylelikle geleceğin teminatçısı gençlerin önünü açmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.