Denetimin ilk adımı siz olun

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, spor federasyonlarının genel sekreterlerine ´Denetimin ilk adımı siz olun” dedi.

Denetimin ilk adımı siz olun
A+ A-

“DENETİMİN İLK ADIMI OLUN”
Baykan, genel sekreterlere seslendi...

 Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, spor federasyonlarının genel sekreterlerine ‘Denetimin ilk adımı siz olun” dedi.


Mehmet Baykan, Spor Genel Müdürlüğü Federasyon Genel Sekreterleri Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantıda, Spor Genel Müdür Yardımcıları Tamer Taşpınar ile Mehmet Kocatepe, Spor Eğitim Daire Başkanı Alettin Çılgın, Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ozan Çetiner, Personel Daire Başkanı Ahmet Ak ile, spor federasyonlarının genel sekreterleri yer aldı.
Toplantıda, genel sekreterler yaşadıkları sıkıntıları ve düşüncelerini, genel müdürlüğün en üst kademesine iletme şansı bulurken, yapılması gerekenlerle ilgili görüş alış-verişinde bulunuldu.


Toplantıda genel sekreterlere hitaben bir konuşma yapan Genel Müdür Baykan, federasyonlarda özerkliğe geçişin bir takım sıkıntılar oluşturduğunu ancak bu sıkıntıların da zamanla çözüleceğine inandığını söyledi. Baykan, sporda ele aldıkları başarı ölçüsünü ise, “Bizim için sportif başarı, elde edilen madalyalar ve halkın ne kadar spor yaptığıdır. Olimpiyat oyunlarında 40-50 madalya kazandığımız, Dünya rekortmenleri çıkarttığımız ve halkın yüzde 15-20’sinin spor yaptığı zaman başarılı olmaya başlamışız demektir” ifadeleriyle anlattı.


Baykan, sporun gelişmesinde genel sekreterlerin önemli bir rolü olduğunu vurgulayarak, “Sporun aktörleri olarak, sporun gelişmesinde çok büyük sorumluluğumuz var. Spor adamı olalım, devlet adamı olalım, görevimizi en iyi şekilde yapalım. Genel sekreterlerimiz, denetimin ilk noktası olmalı” dedi.


Genel Müdür Baykan, genel sekreterlerin kendi aralarında 3 kişiyi temsilci olarak seçmelerini istedi. Baykan, genel sekreterlerin sıkıntıları ve istekleriyle ilgili olarak seçilen 3 kişinin istediği zaman kendisine ulaşabileceğini kaydetti.