Cumhurbaşkanı Erdoğanve eşi koronavirüse yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğanve eşi koronavirüse yakalandı
A+ A-

Cumhurbaşkanı Erdoğanve eşi koronavirüse yakalandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Erdoğan, "Görevimizin başındayız. Çalışmalarımıza evde devam edeceğiz" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, twitter hesabından yaptığı açıklamada eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptırdığı koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirtti. Erdoğan, paylaşımında şunları kaydetti;
"Görevimizin başındayız"
Cumhurbaşkanı Erdoğanve eşi koronavirüse yakalandı
"Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin sonucu pozitif çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz. Görevimizin başındayız. Çalışmalarımıza evde devam edeceğiz. Dualarınızı bekliyoruz."
Emine Erdoğan: Anca beraber, kanca beraber 
Emine Erdoğan da, twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tweetini alıntı yaparak, "Anca beraber, kanca beraber. İnşallah en kısa sürede bu hastalığı Tayyip beyle birlikte atlatacağız. Dualarınızı bekliyoruz." dedi.
Geçmiş olsun acil şifalar diliyoruz.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'la ilgili çok sayıda geçmiş olsun mesajı paylaşıldı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğana parti liderlerinden geçmiş olsun mesajı
 OLParti liderleri, COVID-19 testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Geçmiş olsun" mesajları paylaştı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından kendisi ve eşi Emine Erdoğan'ın COVID-19 testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a partli liderlerinden de geçmiş olsun mesajları yağdı. 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen "Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Milletvekilleri Ortak Toplantısı"nın ilk gün çalışmalarının sonunda gazetecilere açıklamada bulundu. Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanımıza ve muhterem eşine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendisinin açıklamalarını yapmış olduğumuz toplantı esnasında aldık. Cenabıallah'ın şifalar vermesini temenni ediyorum. Biraz sonra da kendilerini arayacağım inşallah. Geçmiş olsun dileklerimizi ileteceğim parti olarak." dedi.
 
Açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayan Bahçeli, Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a acil şifa dileklerini iletti.
Erdoğan: Kendilerine şükranlarımı sunuyor, selam ve muhabbetlerimi iletiyorum
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesanından Bahçeli'nin kendisini arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini açıkladı: 
"Değerli dostum Devlet Bahçeli Beyefendi telefonla arayarak şahsıma ve eşime geçmiş olsun temennilerini iletti. Kendilerine şükranlarımı sunuyor, selam ve muhabbetlerimi iletiyorum."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.
 
Kılıçdaroğlu'nun geçmiş olsun mesajını alıntılayan Erdoğan, "Kemal Bey, şahsım ve eşim adına geçmiş olsun dilekleriniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi. 
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçmiş olsun mesajında, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum." dedi.
Erdoğan geçmiş olsun mesajına, "Meral Hanım, eşim Emine hanımla birlikte iyi temennileriniz için teşekkür ediyoruz." ifadeleri ile yanıt verdi. 
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti; "Koronavirüs testleri pozitif çıkan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sn. Emine Erdoğan'’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum." 
 
Karamollaoğlu'nun mesajını alıntılayan Erdoğan, "Temel Bey, geçmiş olsun temennileriniz için Emine hanımla birlikte şükranlarımızı sunuyoruz. Sağ olun…" ifadelerini kullandı. 
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza ve eşleri hanımefendiye ailece ve camiamız adına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, kısa zamanda hastalığı atlatmaları İçin duâmızla Yüce Allah’tan acil şifalar niyaz ederim." dedi. 
 
Destici'nin Twitter'dan yayınladığı geçmiş olsun mesajını alıntılayan Erdoğan, "Mustafa Bey, dualarınız ve iyi temennileriz için teşekkürlerimi sunuyor, sizleri muhabbetle selamlıyorum. Sağ olun." ifadelerini kullandı. 
 
Erdoğan ayrıca, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün mesajlarını alıntılayarak, geçmiş olsun temennileri için teşekkür etti. 
 
Liderlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçmiş olsun mesajı
 
Liderlerden Cumhurbaşkanı Erdoğana geçmiş olsun mesajı[Fotoğraf: AA (Arşiv)]ABONE OLDünya liderleri, yeni tip koronavirüs (COVID-19) testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.
Koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a dünyadan 'geçmiş olsun' mesajları geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüse yakalandı

Ersin Tatar
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, COVID-19 testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan için "geçmiş olsun" mesajı yayımladı.
 
Tatar, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın testinin pozitif çıktığına ilişkin sosyal medyadan yayımladığı mesajını alıntılayarak, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri Emine Erdoğan’ın COVID-19 test sonuçlarının pozitif olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Şahsım ve halkım adına geçmiş olsun dileklerimi iletir, en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını dilerim" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a parti liderlerinden geçmiş olsun mesajı

Faiz Sucuoğlu
KKTC Başbakanı ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "geçmiş olsun" dileklerini ileterek, şunları söyledi:
"Zatıalinizin ve kıymetli eşiniz Emine Erdoğan Hanımefendi'nin COVID-19 test sonuçlarınızın pozitif çıkmış olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Üç yıldır hayatımızın akışını durağanlaştıran bu hastalığı hafif belirtilerle geçiriyor olmanız tek teselli olmakla birlikte zatıalinize ve kıymetli hanımefendiye acil şifalar ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, en içten dualarımı gönderiyorum. En derin sevgi ve saygılarımla."
 
İlham Aliyev
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in COVID-19 testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan için "geçmiş olsun" temennilerini ilettiği belirtildi.
 
Vladimir Zelenskiy
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, COVID-19 testleri pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan için "geçmiş olsun" mesajı paylaştı.
Zelenskiy, Twitter'dan yaptığı Türkçe paylaşımda Erdoğan ve eşinin COVID-19 testlerinin pozitif çıkmasını eşi Olena Zelenska ile birlikte üzüntüyle öğrendiklerini belirtti.
Devlet Başkanı Zelenskiy, "Arkadaşlarımız Tayyip Bey ve Emine Hanım'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz." dedi.
 
İmran Han
Pakistan Başbakanı İmran Han da paylaşımında, "Kardeşim Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını öğrendim" dedi. Han, ülkesi ve Pakistan halkı adına acil şifalar diledi.
 
Al Sani
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani de sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Al Sani mesajında, "Değerli kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine hanıma acil şifalar, sağlık ve sıhhat dilerim" dedi.
 
Kiriakos Miçotakis
Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a geçmiş olsun dileğinde bulundu. Miçotakis, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşine acil şifalar diliyorum" dedi.
 
Nayib Bukele
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele , "Sevgili Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan size ve eşiniz saygıdeğer Emine Erdoğan hanıma en içten duygularımla geçmiş olsun dileklerimi sunmak isterim. En kısa zamanda iyileşmeniz temennisiyle" paylaşımını yaptı.
Kasım Cömert Tokayev
Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “Omicron virüsüne yakalanan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşine acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı. 
 
Spor camiasından Erdoğan çifti için geçmiş olsun mesajları
Spor federasyonları ve kulüpleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan için geçmiş olsun mesajları paylaştı.
 
Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesindeki mesajda, "Kovid-19 testleri pozitif çıkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşi Emine Erdoğan Hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz. Cumhurbaşkanı'mız ve değerli eşinin en kısa sürede sağlıklarına kavuşmasını temenni ederiz." ifadeleri kullanıldı.
 
Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Kovid-19 testleri pozitif çıkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşi Sayın Emine Erdoğan'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz." denildi.
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da sosyal medya hesabından Recep Tayyip Erdoğan ile Emine Erdoğan için geçmiş olsun dileklerini paylaştı.
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kovid-19 testleri pozitif çıkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşi Emine Erdoğan hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum." ifadelerine yer verdi.
Spor kulüpleri
 
Beşiktaş Kulübünden paylaşılan mesajda, "Kovid-19 testleri pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşi Emine Erdoğan hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını dileriz." denildi.
Fenerbahçe Kulübünüm sosyal medya hesabında yer alan mesajda, "Kovid-19 PCR testleri pozitif çıkan Cumhurbaşkanı'mız, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu üyemiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce eski sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.
Galatasaray Kulübünün Twitter hesabında yer alan mesajda, şunlar kaydedildi:
 
"Kovid-19 PCR testleri pozitif çıkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."
Trabzonspor Kulübünün sosyal medya hesabındaki mesajda, "Kovid-19 testleri pozitif çıkan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz." ifadelerine yer verildi.
Birçok federasyon, kulüp ve spor camiasından kişiler, Erdoğan çiftine geçmiş olsun dileklerinin yer aldığı mesajlar paylaştı.