Cumhurbaşkanı Erdoğan lansman törenine katıldı!

TRT`nin yeni kanalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`nın katıldığı lansman töreniyle tanıtıldı. TRT`nin merakla beklenen yeni kanalının adı da tanıtımla beraber belli oldu. Gençlik ve Spor Bayramı`na denk getirilen açılış sonrası özellikle spor tutkunları kanalın ismi ve frekans bilgilerini merak edip araştırmaya başladı. İşte TRT`nin yeni kanalının adı ve frekans bilgileri...

 Cumhurbaşkanı Erdoğan lansman törenine katıldı!
A+ A-

 Cumhurbaşkanı Erdoğan lansman törenine katıldı! 
İşte TRT`nin yeni kanalı. TRT`nin yeni kanalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`nın katıldığı lansman töreniyle tanıtıldı. TRT`nin merakla beklenen yeni kanalının adı da tanıtımla beraber belli oldu. Gençlik ve Spor Bayramı`na denk getirilen açılış sonrası özellikle spor tutkunları kanalın ismi ve frekans bilgilerini merak edip araştırmaya başladı. İşte TRT`nin yeni kanalının adı ve frekans bilgileri...
Cumhurbaşkanı Erdoğan lansman törenine katıldı! İşte TRT`nin yeni kanalı...
 
 
TRT`nin yeni spor kanalı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı`nda Cumhurbaşkanı Erdoğan`nın katıldığı lansman töreniyle tanıtıldı. Uzun süredir merak edilen ve araştırılan kanalın adı ve yayın içeriği tanıtımın hemen ardından belli oldu. Peki, TRT`nin yeni kanalının adı ve frekans bilgileri nedir? İşte TRT`nin yeni kanalının adı ve frekans bilgileri...
 
TRT`NİN YENİ KANALININ ADI NE?
 
TRT`nin yeni kanalının adı açıklandı. Spor ve gençlikle ilgili yayınların yer alacağı kanalın adı "TRT Spor Yıldız" olarak açıklandı.
 
LANSMAN TÖRENİ KÜLLİYE`DE YAPILDI!
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi`nde düzenlenen TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı`na katıldı.
 
Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, test yayınlarını tamamlayan TRT Spor 2`nin bundan sonra yayın hayatına TRT Spor Yıldız ile devam edeceğini söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca "Rengini ve ruhunu olimpiyatlardan alan, sporun her rengini 7’den 70’e sporseverlerimizle buluşturacak olan TRT Spor Yıldız kanalımızın ülkemize, milletimize ve özellikle gençliğimize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.
 
Dünya Atletizm Şampiyonasının yayını vesilesiyle 2019`dan beri test yayınlarını sürdüren kanalın artık basketboldan voleybola, güreşten boksa kadar pek çok branşta spor müsabakalarını izleyicisiyle buluşturacağını kaydeden Erdoğan, "Yeni kanalımızın engellilerin spor müsabakalarına da ayrıca yer verecek olmasını da takdirle karşılıyorum. Bu güzel hizmetin hayata geçmesinde emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Sporun yaygınlaştırılmasına yönelik her çabayı olduğu gibi bu gayreti de destekliyor, emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.
 
"TRT SPOR Yıldız, spor camiamız için bir milat olacak"
 
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Temsilci Genç Buluşması ve TRT SPOR Yıldız Tanıtım Programı`nda konuştu.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Samsun`da yaktığı bağımsızlık meşalesi, hala ilk günkü gibi parlıyor ve yarınlarımıza ışık tutuyor." dedi.
 
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Kasapoğlu, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi`nde, 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen Temsilci Genç Buluşması ve TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı`nda yaptığı konuşmaya "Birliğimizin, beraberliğimizin, milli iradeye, istiklale ve istikbale bağlılığımızın sembolü; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun." diyerek başladı.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 102 yıl önce Samsun`da yaktığı bağımsızlık meşalesinin hala ilk günkü gibi parladığını ve yarınlara ışık tuttuğunu dile getiren Kasapoğlu, "Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelenin bütün kahramanlarını, rahmet hürmet ve minnetle yad ediyorum. Bugün gençlerin bayramı." diye konuştu.
 
Türkiye`nin özellikle de genç nüfusunun sıradan olmadığına vurgu yapan Kasapoğlu, "Türkiye’nin gençleri değerlerine, Cumhuriyete, demokrasiye ve hukuk düzenine güçlü bir sadakatle bağlıdır. Türkiye’nin gençleri, dünyaya hak ve adalet penceresinden bakar. Sadece Türkiye’nin değil, tüm insanlığın yükünü omuzlayacak derecede sorumluluk sahibidir. O yüzdendir ki bu gençlik Filistin’in, Mescid-i Aksa’nın, Kudüs’ün yanındadır. Ve bu gençlik Filistin’de bebeklere, çocuklara, kadınlara, `insana` zulüm eden zalimin de tam karşısındadır." ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan`a "Küresel zulüm ve sömürü sistemine karşı asil duruşunuz en büyük ilham kaynağımızdır. Tüm gençlerimizle bu kutlu yolunuzda yanınızdayız ve bütün varlığımızla ilelebet yanınızda olmaya devam edeceğiz." sözleriyle seslenen Kasapoğlu, şöyle devam etti:
 
"Bu bilinçle bilimde, sanatta, teknolojide, sporda ve her alanda daha güçlü yarınlar için aşkla, inançla, azimle çalışan gençlerimizi, tüm imkanlarımızla desteklemeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi ve hukuk düzenimizi hep birlikte daha yukarıya taşıyacağız."
 
"Bugün sporun bayramı sporcuların bayramı"
 
Bakan Kasapoğlu, 19 Mayıs`ın spor ve sporcunun bayramı olduğunu söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın öncülüğünde 19 yılda her alanda olduğu gibi sporda da müthiş bir devrim gerçekleştirildiğine dikkati çeken Kasapoğlu, "Dev tesis altyapımız, ülke sathına güçlü bir şekilde yayıldı. Rekabet gücü yüksek bir tesisleşmeyle, her branşta tüm dünyaya meydan okuyoruz. Yetenekleri keşfetmeyi şansa bırakmıyor; eğitim – spor entegrasyonuyla her branşta yetenekli sporcularımızın önünü açıyor, bizzat destekliyoruz. Amatör ve profesyonel sporcu sayımızla olimpik sporcu havuzunda tarihin en yüksek düzeyindeyiz." ifadelerini kullandı.
 
Hedefin çok daha yüksek olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Birlikte bunu da başaracağız. Sporu tabana yayma ve sporda başarıyı artırmaya yönelik çalışma felsefemizi yansıtan `Spor Türkiye` vizyonu ile inşallah hedeflerimizi her yönüyle gerçekleştireceğiz. Bu bayram gününde, işte tam da bu doğrultuda, önemli bir adımı daha atmanın heyecanı içindeyiz. TRT SPOR Yıldız; sadece popüler branşların değil, diğer sporların tanıtımı, teşviki ve farkındalık için önemli bir katkı sağlayacak. Bu çalışma spor camiamız ve spor geleceğimiz için bir milat olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanım; gençlerimiz ve sporcularımızı bu anlamlı günde böylesine değerli bir hediye ile buluşturduğunuz için müteşekkiriz. Türkiye’nin bir spor ülkesi olması idealine doğru yürüyüşünü daha sağlam ve anlamlı temellere oturtacak `TRT SPOR Yıldız` a yayın hayatında başarılar diliyorum. "
 
 
 
İbrahim Eren, TRT SPOR`un yeni kanalının ilk detaylarını aktardı
 
TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT SPOR`un yeni kanalıyla ilgili ilk detayları aktardı.
Sözlerine Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutluyarak başlayan Eren, "Böyle özel bir günde, Gençlik ve Spor Bakanlığı`nın organize ettiği, Türkiye`nin dört bir yanından 81 ilinden gelen sporcularla, TRT SPOR 2 diye bir süredir test yayınında olan kanalımızın TRT SPOR YILDIZ olarak lansmanını yapmaktan gerçekten büyük memnuniyet duyuyorum." dedi. 
 
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye`de de futbolun en çok rağbet gören spor dalı olduğunu belirten TRT Genel Müdürü, "Her ne kadar biz kamu hassasiyetiyle TRT SPOR kanalımızda futbol dışı branşlara yer vermeye çalışsak da tabiki yayınlayamadığımız turnuvalar, müsabakalar olmadı değil. TRT SPOR YILDIZ kanalımız Türkiye`nin yıldızlarına, Türkiye`deki amatör olimpik branşlara büyük destek sağlayacak ve onları yayınlayacak bir kanal olacak." ifadelerini kullandı.
 
TRT SPOR olarak judodan haltere, güreşten hentbola 38 farklı branşta 1000`in üzerinde başarıyla canlı yayın yaptıklarını ifade eden İbrahim Eren, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bu vesileyle hem TRT SPOR yöneticilerimizi hem de TRT iç yapımlar ekibimizi tebrik etmek istiyorum. Uluslararası organizasyonlar çektik. Tamamı kendi çalışanlarımızdan oluşan ekiplerle canlı yayınlar gerçekleştirdik. Bu yayınları dünyanın dört bir tarafından da uluslararası organizasyonlar kullandı. Bizim bu yayınlarımızdan sayısız tebrikler aldık. TRT olarak da uluslararası kalitede bir yayıncılık anlayışı benimsiyoruz. Ben bu vesileyle tekrar tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ümit ediyorum, geleceğin Türk sporcularının yetişmesinde, belki de olimpiyat oyunlarındaki başarılarımızdan bahsederken de TRT SPOR YILDIZ kanalından bahsediyor olacağımızı düşünüyorum."
 
Türkiye`nin yıldızlarının TRT SPOR YILDIZ kanalında olacağını belirten Eren konuşmasını şu şekilde noktaladı:
 
"Gerçekten olimpiyatlarda bizim milli bir sporcumuzun Türk bayrağını göndere çektiği o an hem sporcumuz için eşsiz hem de bizim için unutulmaz bir an. TRT SPOR YILDIZ kanalında Tokyo Olimpiyatları`ndan başlamak üzere inşallah buna benzer yüzlerce, binlerce anılarımız olacak diye ümit ediyorum, buna da inanıyorum."