Cimnastikte iki altın

Türk sporcu Elif Naz Gediz Şener, 3. Uluslararası Piruett Kupası Ritmik Cimnastik Turnuvası´nda 2 altın, 2 gümüş madalya kazandı.

Cimnastikte iki altın
A+ A-

Macaristan'ın Pecs kentinde 10-11 Ekim tarihlerinde düzenlenen ve 16 ülkeden yaklaşık 200 bayan sporcunun katıldığı turnuvada, Türkiye'den 5 sporcu mücadele etti.

 

Gençler kategorisinde yarışan Elif Naz Gediz Şener, çember ve labutta 2 altın, ip ve topta ise 2 gümüş madalya kazanarak, birinci oldu. Yıldızlar kategorisinde ise Başar Ertekin topta 4. olurken, çemberde ise Ayça Sabal 6.oldu. Küçüklerde İpek Vardar çemberde, Şule Süleymanoğlu ise ipte 4'üncülüğü elde etti.

 Türk takımının antrenörü Natalya İmga, turnuvanın kendileri açısından çok başarılı geçtiğini, ritmik cimnastikte söz sahibi olan Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Polonya ve Macaristan gibi ülkelerin  sporcularını geride bırakmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

 

Kafile başkanı İstanbul İl Spor Müdürü Ömer Gümüş de İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde spor yapan Elif Naz Gediz Şener'in başarısı ile çok mutlu olduklarını, bu sporcunun hedefinin, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmak olduğunukaydetti.