Bowling Kupası´nda 6 madalya

16-22 Nisan tarihleri arasında San Marino´da yapılan Akdeniz Bowling Kupası´nda Türk milli takımı, 1 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 6 madalya elde etti.

Bowling Kupası´nda 6 madalya
A+ A-

BOWLİNG`DE 6 MADALYA
Akdeniz Bowling Kupası`nda 6 madalya birden...

16-22 Nisan tarihleri arasında San Marino`da yapılan Akdeniz Bowling Kupası`nda Türk milli takımı, 1 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 6 madalya elde etti.


Şampiyonada çift kadınlarda yarışan Adile Michajlow ile Ebru Özoğluuntur, rakiplerine büyük fark atarak altın madalyaya ulaşırken, karışık çiftlerde Habip Doğan ve Adile Michajlow çifti bronz madalya, tek kadınlarda ise Adile Michajlow gümüş madalya elde etti.


Akdeniz Şampiyonası`nın son gününde oynanan mastırlar turnuvasında müthiş bir performans sergileyen Habip Doğan, finalde tek pinle Yunan rakibinin arkasında kalarak gümüş madalya kazandı. Kadın sporcularımızdan Adile Michajlow da finalde Malta`lı rakibinin arkasında kalarak gümüş madalya kazanırken, diğer sporcumuz Ebru Özoğluuntur ise bronz madalya elde etti.


12 ülkenin mücadele ettiği Akdeniz Kupası`nda, 1 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere 6 madalya kazanan milli takımımız, şampiyonayı başarıyla tamamladı.


Akdeniz Kupası`nda ilk kez milli formayı giyen Adile Michajlow, çift kadınlarda altın, karışık çiftlerde bronz, tek kadınlar ve mastırlarda da 2 gümüş olmak üzere toplam 4 madalyaya imzasını atarak büyük bir başarı yakaladı.


Şampiyonayı değerlendiren Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, "Gurbetçi sporcumuz Adile`nin de katılımıyla güçlü bir kadro oluşturmuştuk. Bu kadro elde ettiği madalya ile bizi mahcup etmedi. Şimdi en önemli hedefimiz Kadınlar Avrupa Şampiyonası. Orda da en azından final grubuna kalmak istiyoruz" dedi.