Bodrum, Masters Regatta Kürek Yarışları gerçekleşti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 85 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen “Bodrum Masters Regatta Kürek Yarışları” tamamlandı- Ödül töreni, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar’ın katılımıyla yapıldı. Törende dereceye girenlere ödülleri verildi. 

Bodrum, Masters Regatta Kürek Yarışları gerçekleşti
A+ A-

 
 
Bodrum Masters Regatta Kürek Yarışları tamamlandı
Türkiye Kürek Federasyonunun faaliyet takviminde yer alan ve Bodrum Belediyesinin destekleriyle, Bodrum Halikarnas Kürek Kulübünce Bitez Koyu’nda düzenlenen yarışlar, Master Erkekler, Master Kadınlar ve Master Kadın-Erkek Karma kategorilerinde yapıldı.
Cumartesi günü yapılan elemeler sonunda her kategoride finale kalan takımlar bu gün madalya sıralaması için yarıştı. Bodruma en büyük sporcu kafilesi ile gelen Altınboynuz Kulübü her üç kategoride de birinciliği kazandı.
Bodrum'da organize edilen, "Masters Regatta Kürek Yarışları" renkli görüntülerle tamamlandı. İki gün süren yarışlarda dereceye giren yarışçılar  düzenlenen törenle ödüllendirildi.
Bodrum'da kürek yarışı heyecanı
Bodrum Belediyesi destekleriyle Halikarnas Kürek Kulübü tarafından Bitez koyunda gerçekleşen yarış bu yıl ilk kez yapıldı. Türkiye'nin farklı illerinden 85 sporcunun katıldığı yarışlarda kürekçilerin mücadelesi büyük heyecana sahne oldu. Üç kategoride yapılan yarışlar  final etabıyla tamamlandı.
 Antrenör Celal Gürsoy, "İlk defa Bodrum'da kürek yarışı düzenlendi. Türkiye'nin çeşitli yerlerinden 10 farklı kulüpten toplamda 85 sporcu yarışa katıldı. Bugün elemeler ve  finaller yapıldı,. Dalgalı sularda yarıştık. Erkekler, kadınlar ve mix yarışları yapıldı. Kalabalığı gördükçe çok mutlu oluyorum" diye konuştu.
Bodrum’ a en büyük sporcu kafilesi ile gelen Altınboynuz Kulübü her üç kategoride de birinciliği kazandı. Galata-Ferdi karması ile Galatasaray ikincilikler kazanırken organizatör Halikarnas Kürek Kulübünün Master Kadınları Bronz Madalya aldılar.