Bilimsel Kuraş´ kıtabı tanıtımı

Prof. Dr. İbrahim Öztek, ´Bilimsel Kuraş´ başlığı altında, Judo, Sambo, Aba Güreşi ve Kuşak Güreşleri´ne dair teknik bilgilerin yer aldığı kitabının tanıtımını yaptı.

Bilimsel Kuraş´ kıtabı tanıtımı
A+ A-

 

        Prof. Dr. İbrahim Öztek, `Bilimsel Kuraş` başlığı altında, Judo, Sambo, Aba Güreşi ve Kuşak Güreşleri`ne dair teknik bilgilerin yer aldığı kitabının tanıtımını yaptı.
Prof. Dr. Öztek Yaptığı açıklamada kitabın bilimsel bir kaynak olduğunu, farklı dillere çevrildiğini ve ansiklopedik bir değer taşıdığını vurgulayarak kitabın hazırlanışında emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
 PROFESÖR DOKTOR İBRAHİM ÖZTEK:
 "BU KİTABI SEVGİLİ EŞİM FATMA RENİN ÖZTEK`E SUNUYORUM"

Öztek, "Öncelikle bu çalışmamı, yaşamımın her aşamasında bana sonsuz sevgi, saygı ve hoşgörü göstererek, yaşamımı kolaylaştıran sevgili eşim Fatma Renin Öztek`e sunuyorum. Eşimin haricinde, Genel yayın yönetmeni Oktay Altınay, Kuraş antrenörü ve aynı zamanda yönetici olan Sinan Akar, sporcular Yunus Emre Susuz ile İlyas Çelik, Judo antrenörleri Aydın Susuz ile Kürşad Öztek, çevirmenler Cevdet Çiner, Reyhan Altınay, Burak Altınay, Kağan Öztek Abdülvahit Toshov ve Şakir Begmatov`a buradan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

"ANSİKLOPEDİK BİR KİTAP"

Öztek, kitabın teknik açından doyurucu olduğunu ve tüm bunların iki bine yakın görsel ile desteklendiğini söyledi. Öztek konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
"Judo Japonlar`ın ata sporu olduğu gibi, Sambo da Rus’ların sporu haline gelmiştir.  Aba Güreşi, Kuraş ve Kuşak Güreş`i ise tüm güreşlerin atası olup,  bizim kültürümüzün içinde yer alan sporlardır. Şu ana dek tüm bu sporların gelişimi için Samanyolu TV`nin Spor Müdürü Mehmet Şeyho ve İhlas Haber Ajansı Spor Müdürü Mustafa Karagöl`ün de yardımları ile bu sporları  geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya uğraşıyoruz. Çıkardığımız bu kitap hem teknik açıdan çok değerli bir eser hem de ansiklopedik bir değeri var. Bunun haricinde sadece Türkçe olmayıp, İngilizce ve Özbekçe dillerinde de yayımlanmıştır.  Yabancı ülkelerde de gerçekten çok olumlu görüşler alıyoruz."
Öztek yaptığı açıklamaların ardından, kitabın yayımlanmasında emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederek, davetlilere kitabını imzalayarak hediye etti.