Baykan, Platini ile görüştü

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, UEFA Başkanı Michel Platini ile görüştü.

Baykan, Platini ile görüştü
A+ A-

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, UEFA Başkanı Michel Platini ile görüştü.


Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da başlayan Avrupa Konseyi 12. Spor Bakanları Konferansı'nda Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç adına Türkiye'yi temsil eden Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, ikili görüşmelerde de bulunuyor.
 
Şike ve manipülasyona karşı Avrupa ülkelerinin ortak tavır belirlemesinin ana gündem maddesi olduğu toplantıya katılan UEFA Başkanı Michel Platini, Mehmet Baykan ile bir süre görüştü.
 
Baykan ve Platini, görüşmede güncel konuları ele aldı. İkili, 22 Mart'ta İstanbul'un evsahipliğinde düzenlenecek olan UEFA Kongresi'yle ilgili yapılacaklar hakkında da görüş alış-verişinde bulundu. Platini, görüşmede Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile biraraya gelmeyi çok arzuladığını ancak bunun gerçekleşmediği için üzüldüğünü belirterek, Baykan'dan kendisine saygılarını iletmesini rica etti.
 
UEFA'DAN DESTEK
 
Michel Platini, konferansta yaptığı konuşmada ise, tüm Avrupa ülkelerinin şike ve manipülasyona karşı alacağı ortak karara UEFA olarak tam destek vereceklerini söyledi. Platini, tüm ülkelerde şike ve teşviğe karşı bir yasa bulunmasının önemini dikkat çekerken, uluslararası düzeyde bir ortak çalışmanın bu sorunu çözmede önemli rol oynayacağını kaydetti.