Balkan Dağ Koşusu`nda üç şampiyonluk

Romanya`da düzenlenen Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası tamamlandı. Milliler, üç şampiyonluk elde etti. Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Poiana Brasov`daki organizasyonda 20 yaş altı erkeklerde bireysel ve takım, 20 yaş altı kadınlarda ise takım şampiyonluğu Türkiye`nin oldu.

 Balkan Dağ Koşusu`nda üç şampiyonluk
A+ A-

Romanya`da düzenlenen Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası tamamlandı. Milliler, üç şampiyonluk elde etti.
Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Poiana Brasov`daki organizasyonda 20 yaş altı erkeklerde bireysel ve takım, 20 yaş altı kadınlarda ise takım şampiyonluğu Türkiye`nin oldu.
 
20 yaş altı erkeklerde Mehmet Vefa Aydemir, 6 bin metrelik parkuru 28:40 ile tamamlayarak Balkan şampiyonluğuna ulaştı. Ozan Günen`in ikinci sırayı elde ettiği yarışta Azat Demirtaş dördüncü, Emre Kara da altıncı sırada yer aldı.
 
Yarış sonunda takım sıralamasında 7 puan elde eden Türkiye, 20 yaş altı erkekler takım kategorisinde Balkan şampiyonu oldu.
 
20 yaş altı kadınlarda ise Zeynep Taş ikinci, Fadime Ayazma üçüncü olurken, Türkiye takım sıralamasında 9 puanla ilk sırayı almayı başardı.
 
Büyük kadınlarda Rahime Tekin, Gizem Nur Keskin, Esra Oysal ve Berfin Barışer`den oluşan Türk Milli Takımı, Romanya`nın ardından takım sıralamasında ikinciliği elde etti. Türkiye büyük erkekler takım sıralamasında ise dördüncülükte kaldı.