Bakan Kasapoğlu, Seiko Hashimoto ile görüştü

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları kapsamında Japonya`da bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Seiko Hashimoto ile bir araya geldi.

Bakan Kasapoğlu, Seiko Hashimoto ile görüştü
A+ A-

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları kapsamında Japonya'da bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Seiko Hashimoto ile bir araya geldi.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi binasında yapılan görüşmede Bakan Kasapoğlu, oyunların güvenli ve huzurlu şekilde yürütülmesi için yoğun emek harcayan Hashimoto'ya gayretlerinden dolayı teşekkür etti.
Türk-Japon ilişkilerini "Köklü ve samimi" olarak niteleyen Bakan Kasapoğlu, olimpiyat sürecinde Japonya'nın tecrübeleri dahil, her alanda ikili iş birliklerini artırmak istediklerini kaydetti.
Organizasyon komitesi başkanı Seiko ise dünyayı etkisi altına alan pandemi koşullarında bu büyük organizasyonu yaptıklarını, oyunların verimli geçmesi için tüm tedbirlerin alındığını belirtti.
Seiko, olimpiyat ve paralimpik oyunlar süresince sporcularını yalnız bırakmayarak onlara destek olan Bakan Kasapoğlu'na teşekkürlerini iletti.