Aylin Erdil, Gümüş kazandı

Profesyonel Rüzgar Sörfçüler Birliği (PWA) Rüzgar Sörfü Dünya Kupası´nın birinci ayağı bayanlar kategorisinde, Türk sporcu Lena Aylin Erdil ikinci oldu.

Aylin Erdil, Gümüş kazandı
A+ A-

RÜZGARLA GELEN GÜMÜŞ !
Rüzgar Sörfü Dünya Kupası'nın ilk ayağı yapıldı...

Profesyonel Rüzgar Sörfçüler Birliği (PWA) Rüzgar Sörfü Dünya Kupası'nın birinci ayağı bayanlar kategorisinde, Türk sporcu Lena Aylin Erdil ikinci oldu.


PWA tarafından düzenlenen Dünya Kupası'nın ilk yarışı, İtalya'nın Calabria bölgesinde gerçekleştirildi. İlk yarışta erkeklerde 64, kadınlarda ise 15 sörfçü toplam 55 bin avroluk ödül için mücadele etti. Rüzgar şartlarının 1 hafta boyunca yeterli olmadığı bölgede erkeklerde 1, kadınlarda ise 2 yarış serisi tamamlanarak sonuçlar belirlendi.


Bayanlarda Türk sporcu Aylin Lena Erdil, İsveçli dünya şampiyonu Karin Jaggi'nin ardından ikinci oldu. Türk sporculardan Çağla Kubat 6, Dilara Uralp 10, Melek Toroman 13 ve Ceren Yaman ise 14'üncü sırada yer aldı.


Erkeklerde birinciliği Hollandalı Bjorn Dunkerbeck kazandı. Bu kategoride en iyi dereceyi Türk sporculardan 13'üncülükle Bora Kozanoğlu elde etti. Ege Kurt 25, Erkan Morgan 41, Özfer Uralp 49 ve Enes Yılmazer ise mücadeleyi 56'ncı sırada tamamladı.