Aydınlar görevi devraldı

Türkiye Futbol Federasyonu´nda (TFF) başkanlık devir-teslim töreni İstinye´deki merkez binada gerçekleştirildi. Devir-teslim törenine TFF Eski Başkanı Mahmut Özgener ve yeni TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar katıldı.

Aydınlar görevi devraldı
A+ A-

Aydınlar görevi devraldı

 Türk futbolunun yeni patronu Ankara'da belli oldu.. Tek aday olan Mehmet Ali Aydınlar TFF'nin 88 yıllık tarihindeki 39. başkanı seçildi.

BURKAY ÇELEBİOĞLU - MURAT KARADAĞ İSTANBUL: Eski başkanın yeni başkana görevi teslim etmesinin TFF tarihinde bir geleneği başlatmasını amaçladıklarını belirten Mahmut Özgener, 3 yıla yaklaşan bir süredir onur ve gururla yaptığı TFF başkanlığını huzur, mutluluk ve gönül rahatlığı ile devrettiğini söyledi. Özgener, "Son 3.5 yıldır aynı yönetimde birlikte görev almaktan onur duyduğum değerli büyüğüm Mehmet Ali Aydınlar'ın ve yeni seçilen yönetimin futbola kalıcı hizmetler yapacağına görevden inanıyorum. Kendilerine iyi şanslar diliyorum" dedi.
 
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar da, 90'lı yılların ortasından beri tanıdığı Mahmut Özgener ile birlikte çalıştığı son dönemde kendisine büyük bir sevgi duyduğunu söyledi. Başkan Aydınlar, "Bu onurlu görevi en iyi şekilde yerine getirip, futbolumuzun hak ettiği hizmetleri yapacağız" dedi.
 
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, konuşmaların ardından TFF eski Başkanı Özgener'e plaket verdi.

 

TFF'nin 39. Başkanı Mehmet Ali Aydınlar... Mehmet Ali Aydınlar, tek aday olarak girdiği seçimler sonunda 88 yıllık Türkiye Futbol Federasyonu'nun 39. başkanı oldu...


Futbol Federasyonu'nun yeni başkan ve yönetim kurulu Ankara'daki genel kurulla belirlendi. Ankara Sheraton Oteli'nde yapılan ve 300 delegin oy kullandığı genel kurulda oylama öncesinde, TFF Başkanı Mahmut Özgener konuştu, daha sonraki bölümde üyeliği askıya alınan Ankaraspor'un durumu görüşüldü, son olarak da tek aday olarak seçime giren Mehmet Ali Aydınlar'ın konuşmasına geçildi.

201 OYLA BAŞKAN SEÇİLDİ
Konuşmaların ardından gizli oylama ile yapılan seçime geçildi ve Futbol Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçimine tek başkan adayı olarak katılan Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanlığı'na seçildi. Genel kurula katılan 237 delegeden 204 başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerin 201'sinin oyunu alan Mehmet Ali Aydınlar, Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu. Aydınlar, TFF'nin 88 yıllık tarihindeki 39. başkanlığını yürütecek.

Aydınlar'ın seçilmesi ile birlikte Merkez Hakem Kurulu başkanlığına Yusuf Namoğlu, Tahkim Kurulu başkanlığına da Hasan Gerçeker gelmiş oldu.

Aydınlar seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından kürsüye çıktı ve çalışma arkadaşlarını da yanına davet ederek, şunları söyledi;

“Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bize verdiğiniz destek ve güvene layık olmak için çaba göstereceğiz. Zorlu bir göreve soyunduk. Önümüzdeki süreci sizin desteğinizle iyi şekilde götüreceğiz. Bizim yanımızda yer almanızı rica ediyoruz. Biz her zaman sizin yanınızda olacağız. Tekrar teşekkür ediyorum ve en içten dileklerimi sunuyorum.”

AYDINLAR'IN LİSTESİ
Mehmet Ali Aydınlar'ın başkanlığa seçilmesinin ardından yönetim ve denetim kurulu üyeleri de belli oldu.

Buna göre Aydınlar'ın yönetim kurulu listesi, Göksel Gümüşdağ, Lutfi Arıboğan, Erdal Atalay, Hüsnü Güreli, Erhan Kamışlı, Kemal Olgaç, Cüneyt Tanman, Servet Yardımcı, Yunus Egemenoğlu, Mehmet Akif Üstündağ, Mehmet Baykan, Ergün Tekin, Arif Koşar ve Hakan Kanık'tan oluştu.

BÜTÇE 245 MİLYON LİRA OLDU
Genel Kurul'da TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu'nun 01.06.2010 - 31.05.2011 Dönemi, Hesap ve Faaliyetlerinden ötürü ayrı ayrı ibra edildi. 01.06.2011 - 31.05.2012 Dönemi Bütçe Tasarısı ile Talimatı ve Bütçe Uygulama Esasları görüşülerek 245 milyon 213 bin 170 liralık TFF Bütçesi kabul edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 04.08.2010 tarih ve 89 sayılı toplantısında verilen karar gereğince üyeliği askıya alınan Ankaraspor A.Ş.'nin, yapılan oylama sonucunda üyeliğinin devamına oy çokluğu ile karar verildi.