Avrupa Şampiyonu, Mikail Özerler`den IJF`ye açıklama

Judo dalımızda 15 yıl aradan sonra, 2019 Avrupa Oyunları`nda 90 kiloda,Avrupa şampiyonu olan Türk sporcumuz Mikail Özerler, Uluslararası Judo Federasyonu (IJF), Kovid-19 pandemi dönemi ve normale dönüş günleriyle ilgili röportajları gerçekleştirdi

 Avrupa Şampiyonu, Mikail Özerler`den IJF`ye açıklama
A+ A-

 
Judo dalımızda 15 yıl aradan sonra, 2019 Avrupa Oyunları`nda 90 kiloda,Avrupa şampiyonu olan Türk sporcumuz    Mikail Özerler, Uluslararası Judo Federasyonu (IJF), Kovid-19 pandemi dönemi ve normale dönüş günleriyle ilgili röportajları gerçekleştirdi.
Uluslararası Judo Federasyonu (IJF), Kovid-19 pandemi dönemi ve normale dönüş günleriyle ilgili aralarında Milli judocumuz Mikail Özerler’in de yer aldığı sporcularla soru-cevap röportajları gerçekleştirdi.
 Avrupa Şampiyonu, Mikail Özerler`den IJF`ye açıklama
Aralarında Milli judocumuz Mikail Özerler’in de yar aldığı judokalarla, Uluslararası Judo Federasyonu (IJF) soru-cevap röportajları gerçekleştirdi ve web sitesinde yayınladı.
Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemi salgını dönemi ve normale dönüş günlerini içeren sorularla ilgili olarak, Mikail Özerler’in verdiği yanıtlar şöyle oldu: 
 
Soru: Son zamanlarda sizin için normale dönen ne oldu? 
-“Yakın zamanda Türkiye`ye geri döndüm ve Milli Takımlar kampı ile ekibime katıldım. Ana hedefime doğru geri dönmek  harika hissettirdi.”
Soru: Günlük hayatınızda hala eksik olan nedir? Hala önem arz ediyor mu ya da artık ihtiyaç duymadan devam etmeyi öğrendin mi?
-“Sanırım hepimizin yarışmaları; uluslararası kampları ve seyahatleri kaçırdığımızı söyleyebilirim. Ancak süreç biraz kendi ülkelerimize odaklanmak ve ailelerimizle zaman geçirmek adına güzeldi. Şu anda her şey yolunda, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde tekrar tatamiye basmayı umuyoruz.”
Soru: Antrenman ve gündelik hayatta kendinizi yerleşik hissetmeniz için  neyi değiştirmek isterdiniz?
-“Elbette güvenli koşullar altında olması kaydıyla, sporcular için kısıtlamaları biraz kaldırmaya çalışılmasını isterim.”
Soru: Dünyanın içine kapandığı sırada ve şimdi normale dönmeye başladığımızda kimlerden ilham aldınız?
-“Güçlü kalarak bu zor zamanlarda evden çalışmayı başaran tüm sporculardan ilham alıyorum.”
Soru: Yakın zamanda bir restoranda yemek yemedin mi? Nereye gittin ve ne yedin?
-“Slovenya`daki en sevdiğim şehirlerden biri olan Piran`daki en sevdiğim restoranlardan birinde yemek yedim. Yerel lezzetlerle taze ahtapot sipariş ettim.”
Soru:  Dünya Judo Turunun yeniden başlamasıyla ilgili bugün IJF basın açıklamasıyla, bunun sizin için ne anlama geldiği veya programınızın nasıl değişebileceği hakkında bir şeyler söyleyebilir misiniz?
-“Sonunda müsabakalara dönebileceğimiz haberi duyduğumda çok mutlu oldum. Açıkçası bizim asıl amacımız Olimpiyat Oyunları, bu nedenle program çok fazla değişmeyecek, ancak kısa vadeli hedefler de bizi biraz daha zorlaması açısından önemlidir. İyi bir sınav süreci olacak ve bu çılgın yılda hazırlığımızın nasıl geçtiğinin bir göstergesi olacak.”