Aslanlar Engel tanımıyor

Galatasaray, Tekerlekli Sandalye Basketbol Kıtalararası Turnuvası-Kitakyushu Kupası´nda üst üste ikinci kez şampiyonluğa ulaştı.

Aslanlar Engel tanımıyor
A+ A-

       Japonya'da düzenlenen turnuvada bugün sabah saatlerinde turnuvadaki üçüncü maçını ev sahibi Miyagi Max ile oynayan sarı-kırmızılı takım, rakibini 83-58 yenerek, finale yükselme başarısı gösterdi. Bu karşılaşmada Matt Scott 32, Petr Tucek 16, Ferit Gümüş 12 ve İsmail Ar 11 sayı ile takımlarının en skorer ismi oldular.
       Galatasaray, final mücadelesinde ise Güney Kore'nin Mungwungwa Electronics takımı ile karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Türk temsilcisi, 1. periyodu 14-10 önde geçti. İkinci çeyrekte iyi oyununu sürdüren sarı-kırmızılı ekip, devreyi de 34-21 önde kapadı. 3. periyodu 56-31 üstün geçen Galatasaray, karşılaşmayı 15 sayı farkla 68-43 yenerek, üst üste ikinci kez Tekerlekli Sandalye Basketbol Kıtalararası Turnuvası-Kitakyushu Kupası'nın en büyüğü oldu.
      Sarı-kırmızılı takımda 26 sayıyla Petr Tucek, 20 sayıyla Ferit Gümüş ve 10 sayıyla Matt Scott en skorer isimler olarak dikkati çektiler.