Antalya Grand Slam sona erdi

Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları’na puan ve kota kazandıran Antalya Grand Slam müsabakaları tamamlandı. Antalya Grand Slam’i, Vedat Albayrak altın, Bayram Kandemir gümüş ve Gül Kader Şentürk bronzla tamamladık.

 Antalya Grand Slam sona erdi
A+ A-

Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları’na puan ve kota kazandıran Antalya Grand Slam
müsabakaları tamamlandı.
Antalya Grand Slam’i, Vedat Albayrak altın, Bayram Kandemir gümüş ve Gül Kader Şentürk bronzla tamamladık.
 Antalya Grand Slam sona erdi
 
İtalya ve Japonta 2’şer altın ve gümüş madalya ile ilk iki sırada yer alırken, Kanada bir altın,
 Antalya Grand Slam sona erdi
bir gümüş ve 2 bronz ile üçüncülüğü elde etti.
Türkiye; bir altın, bir gümüş ve bir bronz madalya ile ülke sıralamasını dördüncü tamamladı.
 Antalya Grand Slam sona erdi
 
Son gün tatamiye çıkan judokalarımızdan erkekler 90 kiloda Miheal Zgank, ilk tur bay geçti.
İkinci turda Mısırlı H. Abd El Aker’i ipponla, üçüncü maçında Kırgız Faruch Bulekulov’u, çeyrek
finalde Kazak Yersultan Muzapparov’u altın skorda ipponla (3 shido) yenen Zgank, yarı
finalde Macar Krisztian Toth’a yenildi. Bronz madalya için İsrailli Li Kochman’la karşılaşan
judocumuz rakibine yenildi ve beşincilikte kaldı.
 
Bugün yapılan karşılaşmalarda sıkletlerinde dereceye girenler şöyle belirlendi:
Kadınlar
78 Kilo: 1. Shori Hamada (Japonya), 2. Beata Pacut (Polonya), 3. Antonina Shmeleva (Rusya),
3. Vanessa Chala (Ekvator).
+78 Kilo: 1. Raz Hershko (İsrail), 2. Shiyan Xu (Çin), 3. Vanessa Mballa Atangana (Kamerun), 3.
Nihel Cheikh Rouhou (Tunus).
Erkekler
90 Kilo: 1. Marcus Nyman (İsveç), 2. Krisztian Toth (Macaristan), 3. Li Kochman (İsrail), 3.
David Klammert (Çekya).
100 Kilo: 1. Zelym Kotsoiev (Azerbaycan), 2. Aaron Wolf (Japonya), 3. Arman Adamian
(Rusya), 3. Grigori Minaskin (Estonya).
+100 Kilo: 1. Tamerlan Bashaev (Rusya), 2. Hisayoshi Harasawa (Japonya), 3. Stephan Hegyi
(Avusturya), 3. Lukas Krpalek (Çekya).
Son gün karşılaşmalarında judocularımızdan; Mert Şişmanlar, Sümeyra Aykaç, Ömer Kemal
Aydın, Furkan Güner ikinci, Recep Çimen, Cemal Erdoğan, Nasırfur Sayan, Münir Ertuğ,
Ahmet Çuhadar ve Kübranur Esir ilk tur maçlarında yenildiler.