Akgül,Ecclestone´dan tarih bekliyoruz

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Formula 1 yarışının İstanbul´da kalması konusunda son sözü söylediklerini belirterek, “Bundan sonrası artık sayın Ecclestone´da. Biz gerekli olan ve olması gerekenleri kendisine detaylı bir şekilde izah ettik.

Akgül,Ecclestone´dan tarih  bekliyoruz
A+ A-

“TOP ARTIK ECCLESTONE’DA”
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Formula 1 yarışının İstanbul’da kalması konusunda son sözü söylediklerini belirterek, “Bundan sonrası artık sayın Ecclestone’da. Biz gerekli olan ve olması gerekenleri kendisine detaylı bir şekilde izah ettik. Tekliflerimizi olumlu bulduğunu ve devam etmek istediğini söyledi. Bundan sonra top artık kendisinde. Nerede ve ne zaman görüşme talep ederse tekrar biraraya gelir işi bitiririz” diye konuştu.
 
 
 
Gençlik ve Spor Genel Müdürü  Yunus Akgül, Formula 1 yarışının İstanbul'da kalması konusunda, ''Formula 1 ile ilgili son sözümüzü söyledik. Top artık Sayın Ecclestone'da'' dedi. 
Akgül, yarışın İstanbul'da sürmesi için kendilerinden 26 milyon dolar istendiğini belirterek, ''Son Formula 1 yarışında Ecclestone ile görüştük ve böyle bir dayatmayı kabul etmeyeceğimizi söyledik. Kendilerine farklı formüller önerdik. Söylediğimiz formülleri beğendiğini ve görüşmeye devam etmemiz gerektiğini söyledi. Nerede, ne zaman görüşme talep   ederse görüşürüz. Bu şekilde ayrıldık'' diye konuştu. 
 
SEYİRCİ GARANTİSİ

Formula 1 için her yıl 13,5 milyon dolar para verdiklerine dikkati çeken Akgül, yaptıkları teklife ilişkin şunları söyledi:
''Bu parayı ödemeye devam edelim, ancak seyirci gelirlerini size bırakalım. Reklam gelirlerini size bırakalım. Televizyon yayın haklarını size bırakalım. İşletmeden zarar ettiğini söylüyordu. Onu da bize bırakın, dedik. Bunları üst üstte koyduğunuzda zaten 20 milyon doları buluyor. Al parayı git, işletmeyi bize bırak. Seyirci az, diyorsunuz. Ben size seyirci garantisi de   veriyorum. Anlaştığımız paradan seyirciyi garanti edeyim. Diyelim 3 gün boyunca 100 bin seyirci. 100 bin seyirci altına düştüğünde biz karşılayalım. Bunu teklif ettim. Çok hoşuna gitti. 
Kendisi de İstanbul pistini sevdiğini ve tekliflerin de güzel olduğunu söyledi. Bunları kabul ederse devam eder. Ben Gençlik ve Spor Genel Müdürü olarak organizasyon almak için ne fedakarlıklar yapıyorum. Elimdeki niye kaçırayım. Kesinlikle böyle bir şey istemem. Dayatmalara da dayanamam. Top Ecclestone'da. Haziran ayı sonu gelmeden bir araya gelmemiz gerekiyor. Ecclestone'dan tarih  bekliyoruz.''