8. Uluslararası İstanbul Bowling Open Turnuvası

8. İstanbul Open Bowling Turnuvasını Rob Thurlby kazandı İstanbul´da bu sene sekizincisi yapılan Open Bowling Turnuvasını kazanan Rob Thurlby 10 bin Euro para ödülünün de sahibi oldu.

8. Uluslararası İstanbul Bowling Open Turnuvası
A+ A-

İSTANBUL ROB’UN OLDU
8. İstanbul Open Bowling Turnuvasını Rob Thurlby kazandı İstanbul’da bu sene sekizincisi yapılan Open Bowling Turnuvasını kazanan Rob Thurlby 10 bin Euro para ödülünün de sahibi oldu.
 
 
Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu’nun 2011 yılı faaliyet takviminde yer alan, Time Out Bowling Center ve İstanbul Bowling Spor Kulübü tarafından organize edilen “8. Uluslararası İstanbul Bowling Open Turnuvası” şampiyonu ROB THURLBY oldu.
 
Bowling’in formulası olarak kabul edilen ve hem dünya hem de Avrupa Bowling Federasyonlarının yıllık puan tablosuna etki eden İstanbul Open muhteşem finaliyle sona erdi.
 
Finale kalan iki sporcu Paul Moor ve Rob Thurlby‘in kıran kırana bir mücadele verdiği final mücadelesini sadece 7 sayı farkla kazanan Rob Thurlby turnuvanın şampiyonu oldu.
 
68 BİN AVRO DAĞITILDI

Toplam 68000 Euro para ödülünün dağıtıldığı turnuvada, birinci olan Rob Thurlby 10000 Euro, ikinci olan Paul Moor 6000 Euro, üçüncü olan Mika Koivuniemi ve Lisanne Breeschoten ise 3500’er Euro para ödülü kazandı. Turnuvada ilk 48’e giren Türk sporcularımız; Mehmet Kaya, Ebru Özoğluuntur, Habib Doğan, Gülhan Aksular ve Bülent Ateşoğlu ilk 18 finalinde elendiler.
Turnuvaya, Almanya, Avusturya, Amerika, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İsrail, İsveç, İskoçya, İtalya, İzlanda, Kazakistan, Kıbrıs, Kuveyt, Libya, Letonya, Nijerya, Polonya, Romanya, Rusya, Slovenya, Ukrayna ve ülkemizden 200’ü aşkın sporcu katıldı.
Turnuvanın her geçen yıl güçlenerek devam ettiğini ve markalaştığını vurgulayan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, “Bu önemli organizasyonda her türlü övgüyü hak ediyoruz. Tek eksiğimiz sporcularımızı bu turnuvada üst basamaklarda görmek. Bunun için de çeşitli çalışmalar yapacağız” dedi.