WMAO Uluslararası Kick Boks Şampiyonası

WMAO´nun Profesonel ve Amatör Mücadele Sporları Uluslararası Kick Boks Şampiyonası yapılacak

WMAO Uluslararası Kick Boks Şampiyonası
A+ A-

 
 
 
 
WMAO'nun Profesonel ve Amatör Mücadele Sporları  Uluslararası Kick Boks Şampiyonası
 3 Ekim 2009 tarihinde Almanya Frankfurt'da yapılacak.
WMAO Federasyonu Avrupa Başkanı Harabi Derin bu senenin yapılacak son organizasyonuna Türkiyeden sporcularında katılacağını söyledi.

Organizasyonun tanıtım broşürü için tıklayınız.

 
 
 
 Harabi Derin kimdir   
                                                            
1962 yılında Kahramanmaraş’da doğan Harabi Derin, 1970 yılından ailesi ile                    Almanya’göç  etti. 
1973 yılında abisi İbrahim Derin’le birlikte karate sporuna başladı.Daha sonraki yıllarda Horst Leneis ile  çalışmalarına devam etti.
1977 yılında Almanya'da Eyalet Şampiyonu oldu.26 kez Almanya 9 kez Avrupa 2 kezde Dünya Şampiyonlığu ile kırılması çok zor bir rekora sahip,Avrupa ve Dünyada Türk Kickboksunda önemli bir başarı sahibi olmuştur.
1981  yılında W.A.K.O Dünya Kickboks Federasyonun ilk  Türkiye temsilcisi olarak,Türkiye'yi uluslararası aranelarda federasyon bazında temsil eden ilk Türk Federasyon Başkanı oldu. Genç yaşta kazandığı şampiyonlukların yanı sıra,  Avrupada yaşayan Türk Kickbokscuları tek bir çatı altında toplayarak Avrupa,Dünya,ve yaşadıkları avrupa ülkelerindeki diğer kickboks müsabakalarına katılarak çok önemli derecelere imza atmıştır.
25 yıl W.A.K.O'nun Türkiye temsilciliğini, 16 ülkeden oluşan yönetim kadrosunda  görev yaparak bu alanda bir rekor kırmış oldu.
1993 yılında Almanya ve Türkiyedeki sporculardan oluşan milli  takımlarıyla,Bulgartista Veliko Trınova kentinde düzenlenen W.A.K.O Balkan Şampiyonasında,Macaristan Budapeşte kentinde düzenlenen W.A.K.O dünya şampiyonasıda ülkemizi temsil
etmemizi sağlamıştır.Bu şampiyonalar KickBoks sporcularının ilk uluslar arası şampiyonaları olmuştur. Yıllaraca Avrupadaki bir çok önemli Kickboks Federasyonun Türkiye temsilciliğini yaptı.
2006  yılında Türk Kick Boks sporunun dünyaya açılmasının gerekli olduğuna  inanarak, W.A.K.O Türkiye Temsilciliğini, o dönemin Mücadele Sporları Başkanı olan Tunç  Turgut'a devretti.  Türkiye Kickboks Federasyonunun W.A.K.O Dünya Federasyonuna katılmasını sağladı. Türkiyede son 25 yılda her Kick Boks sporcusunun Dan diplomasında imzası olan Harabi Derin  8.dan'a  sahip  Kick Boks'da en kıdemli Türk  Spor  Adamı'dır 
1990  yılında WMAO Federasyonu Avrupa Başkanı oldu. 19 yıldır  Avrupa ve Almanya şampiyonaları düzenlemektedir.WMAO'nun Profesonel ve Amatör Mücadele Sporları branşında çalışmaları devam ediyor.Spor hayatını  Almanyada sürdüren Harabi
Derin,Mücadele Sporları branşındaki sporlarını daha ileri taşımaya devam etmektedir.