Kick boksta parlayan yıldız,Emrah Yaşar

Şanlıurfa`nın Suruç ilçesinde çobanlık yaparken eğitim aldığı spor lisesinde kick boksla tanışan 19 yaşındaki Emrah Yaşar, bugüne kadar çok sayıda sporcu yetiştiren Kick Boks Milli Takım Antrenörü Murat Akaltun tarafından 3 yıl önce keşfedildi.

Kick boksta parlayan yıldız,Emrah Yaşar
A+ A-

 
Kick boksta Gençler Türkiye ve Avrupa şampiyonu olan milli sporcu Emrah Yaşar, boksta da Avrupa şampiyonu olmak için yoğun şekilde antrenmanlarına devam ediyor.
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde çobanlık yaparken eğitim aldığı spor lisesinde kick boksla tanışan 19 yaşındaki Emrah Yaşar, bugüne kadar çok sayıda sporcu yetiştiren Kick Boks Milli Takım Antrenörü Murat Akaltun tarafından 3 yıl önce keşfedildi.
 
Emrah Yaşar'ın hedefi Avrupa şampiyonluğu
Kısa sürede bu spor dalında kendini geliştiren ve üstü üste kick boks Türkiye şampiyonlukları elde eden Emrah, milli takım formasıyla geçen yıl katıldığı turnuvada Gençler Avrupa Kick Boks Şampiyonu oldu.
Kick boksta parlayan yıldız,Emrah Yaşar
 
Boks sporunda da geçen hafta gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda rakiplerini yenerek 86 kilo kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Emrah, Haliliye Belediyesinin desteğiyle hazırlandığı ve mart ayında Hırvatistan'da düzenlenecek Avrupa Boks Şampiyonası'nda milli takım formasıyla madalya kazanmak istiyor.
Milli sporcu Emrah Yaşar, 3 yıl önce eğitim aldığı spor lisesinde kick boksa başladığını, Kick Boks Milli Takım Antrenörü Murat Akaltun sayesinde bu spor dalında kısa sürede büyük başarılar aldığını söyledi.
 
Geçen yıl düzenlenen Gençler Kick Boks Türkiye ve Avrupa Şampiyonalarında altın madalya aldığını belirten Emrah, "Geçen hafta Kırşehir'de gerçekleştirilen 22 Yaş Altı Türkiye Erkekler Boks Şampiyonası'nda yaptığım 5 maçta rakiplerimi yenerek şampiyon oldum. Bu şampiyonlukla boksta Avrupa şampiyonasına gitmeye hak kazandım." dedi.
Milli sporcu, gelecek haftadan itibaren milli takım kampına katılacağını, kampta yoğun şekilde Avrupa şampiyonasına hazırlanacağını ifade etti.
Spora başladığı 3 yıllık süreçte çok iyi başarılar elde ettiği için mutlu olduğunu vurgulayan Emrah, "Kick boksta Türkiye ve Avrupa şampiyonu oldum, şimdi boksta da Türkiye şampiyonu oldum, sırada Avrupa şampiyonluğu var. Boksta da Avrupa şampiyonu olmak istiyorum. Milli takım kampında yaklaşık 2 aylık bir hazırlık süreci geçireceğim, ondan sonra Belarus'ta hazırlık müsabakaları olacak. İyi bir hazırlık süreci geçireceğimi düşünüyorum." diye konuştu.