Vaka sayısı en fazla artan iller

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir hafta için vaka sayısı en fazla artan illeri açıkladı: Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri

 Vaka sayısı en fazla artan iller
A+ A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük coronavirüs tablosunu açıkladığı paylaşımında vaka ve ağır hasta sayısının en fazla artış gösterdiği illeri sıraladı. İşte Koca`nın paylaşımı: Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım.
 
İşte 6 Eylül tablosu…
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye`deki corona virüsü salgınıyla ilgili güncel verileri açıkladı. 6 Eylül Pazar gününün tablosuna göre, son 24 saatte 53 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu can kaybı 6 bin 673 oldu. Bugün bin 578 yeni vaka tespit edildi ve toplam vaka sayısı 279 bin 806`ya yükseldi. Sosyal medya hesabından güncel verilere ilişkin değerlendirmelerde bulunan
 Bakan Koca, "Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım" ifadesini kullandı.
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını ve vaka sayısını açıkladı.
Son bir gün içinde 53 kişi corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti, toplam can kaybı ise 6 bin 673 oldu.
Bugün toplam 96 bin 842 test yapılırken, bin 578 yeni vaka tespit edildi ve toplam vaka sayısı 279 bin 806’ya yükseldi.
 
AĞIR HASTA SAYISI BİN 102 OLDU
 
Tabloda bugüne kadar yapılan toplam test sayısının 7 milyon 779 bin 539’a ulaştığı ifade edildi.
Bugün iyileşen bin 13 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 251 bin 105’e yükseldi.
Güncel verilerin yer aldığı tabloda hastalarda zatürre oranının yüzde 7.6, toplam ağır hasta sayısının ise bin 102 olduğu belirtildi.
 
 
BAKAN KOCA VAKA SAYISININ ARTTIĞI İLLERİ AÇIKLADI
 
Sosyal medya hesabından güncel verilere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:
* Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri.
* Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım.
 
 
DÜN 56 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ
 
Sağlık Bakanlığı corona virüsü salgını nedeniyle dün bin 673 yeni vakanın tespit edildiğini, 56 can kaybının yaşandığını ve 984 hastanın iyileştiğini açıklamıştı.