Taekwondo camiasının acı günü,

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Yaralı sporcumuza acil şifalar dileriz. Türkiye Taekwondo Federasyonu Eskişehir Bölgesi Antrenörü Nadir Özsoy, kızı milli sporcu Semanur Özsoy ile sporcu velisi Hüseyin Kaplan, Afyon`da gerçekleştirilen Okul Sporları İller Arası Taekwondo Gençler Grup Eleme Müsabakaları’na giderken geçirdikleri trafik kazasında vefat etti,

Taekwondo camiasının acı günü,
A+ A-


Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Yaralı sporcumuza acil şifalar dileriz.
Türkiye Taekwondo Federasyonu Eskişehir Bölgesi Antrenörü Nadir Özsoy, kızı milli sporcu Semanur Özsoy ile sporcu velisi Hüseyin Kaplan, Afyon'da gerçekleştirilen Okul Sporları İller Arası Taekwondo Gençler Grup Eleme Müsabakaları’na giderken geçirdikleri trafik kazasında vefat etti, Taekwondo sporcusu Taha Görkem Sarı ise ağır yaraladı.
Kaza Eskişehir Afyon karayolu 54. kilometresinde Sarıbayır köyü yakınlarında meydana geldi. Ercan A. idaresinde 26 S 6055 plakalı işçi otobüsü ile Nadir Özsoy'n kullandığı 26 ABH 156 plakalı  otomobil, iddialara göre hatalı sollama sebebi ile kafa kafaya çarpıştı.
İki araç da yol kenarındaki tarlaya sürüklenirken, kazada, otomobil içerisinde bulunan şampiyon öğrenciler yetiştiren Nadir Özsoy, sporcu kızı Semanur Özsoy ve bir sporcunun babası Hüseyin Kaplan olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan sporcu Görkem Sarı ise Eskişehir Şehir Hastanesinde tedavi altına alındı.
Onlarca şampiyon sporcu yetiştiren hoca
Kazada kızı ile hayatını kaybeden Nadir Özsoy'un askerlikten emekli olduktan sonra yüzlerce sporcu yetiştirdi.
Öğrencileri tekvando dalında şampiyonluklar elde etti. Öte yandan hayatını kaybeden Hüseyin Kaplan'ın ise bir sporcunun babası olduğu ve oğlunu izlemek için Afyonkarahisar'a gittiği öğrenildi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin'in açıklaması.
 
Acı Kayıplarımız
Eskişehir Bölgesi Antrenörlerimizden Nadir Özsoy, kızı ve aynı zamanda milli sporcumuz Semanur Özsoy ile sporcu velisi Hüseyin Kaplan geçirdikleri trafik kazasında vefat etmişlerdir.
Eskişehir Bölgesi Antrenörlerimizden Nadir Özsoy, kızı ve aynı zamanda milli sporcumuz Semanur Özsoy ile sporcu velisi Hüseyin Kaplan, Afyon'da gerçekleştirilen Okul Sporları İller Arası Taekwondo Gençler Grup Eleme Müsabakaları’na giderken geçirdikleri trafik kazasında vefat etmiş, sporcumuz Taha Görkem Sarı ise ağır yaralanmıştır.
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, elim kazayla ilgili olarak, “Camiamızın değerli isimlerinden, bir kardeş gibi gördüğüm antrenörümüz Nadir Özsoy’u, aynı zamanda milli sporcumuz olan kızı Semanur Özsoy ile sporcu velimiz Hüseyin Kaplan’ın trafik kazasında hayatlarını kaybettiği haberini büyük bir üzüntüyle aldım. Nadir Hocamız, camiamız için adı gibi ‘Nadir’ bir isimdi. Ülkemize büyük hizmetler yapmış, çok sayıda sporcunun yetişmesine vesile olmuş çok değerli bir kardeşimizdi. Yine spora bir değer katabilmek için çıktığı yolda trafik canavarına teslim oldu. Yokluğu camiamızda hep hissedilecek. Nadir Özsoy hocamızla birlikte, değerli kızımız Semanur Özsoy, sporcu velimiz Hüseyin Kaplan’a Allah’tan rahmet, aileleri, sevenleri ve camiamıza sabır, yaralı sporcumuz Taha Görkem Sarı’ya acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.
Federasyon olarak hayatını kaybeden Nadir Özsoy Hocamıza, sporcumuz Semanur Özsoy’a ve sporcu velimiz Hüseyin Kaplan’a Allah’tan rahmet, yaralı sporcumuz Taha Görkem Sarı’ya acil şifalar diliyoruz.
Bilgi: Nadir Özsoy ve Semanur Özsoy, yarın Eskişehir Gültepe Mahallesi Yeni Camii’de kılınacak öğle namazına müteakip toprağa verilecek.