`MXGP of Afyon` Eylül`de Afyonkarahisar`da

Spor Kenti Afyonkarahisar dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyor. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Türkiye Motosiklet Federasyonu`nun altı ay süren uğraşları neticesinde Dünya Motokros Şampiyonası’nın 10. ayağı MXGP OF AFYON markasıyla 7-8 Eylül’de ikinci kez Afyon Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek.

`MXGP of Afyon` Eylül`de Afyonkarahisar`da
A+ A-

Afyonkarahisar, 4-5 Eylül'deki Dünya Motokros Şampiyonası’nın 9. Ayak yarışının hemen ardından 7-8 Eylül tarihlerindeki 10. ayak yarışlarına 'MXGP of Afyon' ismiyle ev sahipliği yapacak.

Spor Kenti Afyonkarahisar dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyor. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun altı ay süren uğraşları neticesinde Dünya Motokros Şampiyonası’nın 10. ayağı MXGP OF AFYON markasıyla 7-8 Eylül’de ikinci kez Afyon Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek.

Korel Termal Otel’de düzenlenen basın toplantısına Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, otel müdürleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Toplantının açılış konuşmasını Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke yaptı. Afyonkarahisar isminin uluslararası bir organizasyonda marka haline gelmesinin memnuniyet verici gelişme olduğunu söyleyen TMF Asbaşkanı Akülke, “Dünya Motokros Şampiyonası’nın 9. Ayağı, 4-5 Eylül tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Gençlik Spor Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi’nin büyük destekleri ile Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenecek. Uluslararası Motosiklet Federasyonu tarafından yapılan değerlendirmede Türkiye’nin düzenlemiş olduğu başarılı organizasyonlar ve Afyon Motor Sporları Merkezi’nin en iyi pist olması yanı sıra en iyi alt yapı en iyi padok, ödüllerine sahip olması da bu organizasyonda en önemli etken oldu. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DÜNYADA BİR İLK…

TMF Asbaşkanı Akülke, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 4-5 Eylül 2021 tarihlerinde MXGP OF TURKEY Dünya Motokros Şampiyonası’nın 9. Ayağı Afyonkarahisar’da yapılacak. Bir sonraki ayağı ise İtalya’da olacaktı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun uzun uğraşları neticesinde İtalya’da yapılması planlanan 10. Ayak yarışları, Türkiye’ye alındı. Böylelikle dünyada ilk kez bir şampiyonaya ‘MXGP of Afyon' markasıyla bir ilin adı verilmiş oldu.” diye konuştu.

MOTOR SPORLARINDA MARKA ŞEHİR OLACAĞIZ

Afyonkarahisar’ın spor kenti olması noktasında büyük emek harcadıklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, "Afyon Motor Sporları Merkezi, dünyanın 'en iyi pist' ve 'en iyi padok' ödüllerine layık görüldü. Organizasyonumuzda hiçbir sıkıntımız yok.  Salgın dolayısıyla 2020'deki şampiyonayı gerçekleştiremedik. Bu spor organizasyonunun Afyonkarahisar ile ülkemize büyük katkısı olunca Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştiriliyor."

TMF ile Afyonkarahisar Valiliğimizle el ele vererek 'güvenli ülke Türkiye' sloganıyla yola çıktıklarını aktaran Zeybek, "Eylül'de 9. ayağı Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek MXGP'nin 10. ayağı İtalya'da yapılacaktı. Yapılan görüşmeler neticesinde İtalya'da yapılması planlanan 10. ayağı da 'MXGP of Afyon' ismiyle Afyonkarahisar'a kazandırdık. Afyon ismini de motor sporlarında bir marka haline getirmeye çalışıyoruz. Biz, almış olduğumuz bu MXGP'nin 10. ayağını da Afyonkarahisar'ımıza hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

“NETİCE BİZLERİ GURURLANDIRDI”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunusen de Afyonkarahisar'ı sporda bir marka kent haline getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Yurdunuseven, "Türkiye'de ilk defa bir ilin adı spor organizasyona verildi; MXGP of Afyon. Bu bizim için çok büyük organizasyon ve gurur. Bunun için 6 aydır çalışılıyordu. Bugün bu neticeyi görmüş olmanın mutluluğu ve gururu, bizleri çok onurlandırdı." ifadesini kullandı.

 `MXGP of Afyon` Eylül`de Afyonkarahisar`da