Kırkpınar`da rekor , "ağa" değişmedi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri`nde gelecek yılın güreş ağalığı ihalesini, mevcut ağa Seyfettin Selim 1 milyon 22 bin lira bedelle kazandı. Sarayiçi Er Meydanı`nda başpehlivanlık yarı final güreşleri sonrası Kırkpınar Güreş Ağalığı ihalesi yapıldı. Ağalık sembolü koçu almak için ihaleye mevcut güreş ağası Seyfettin Selim katıldı.

 Kırkpınar`da rekor ,
A+ A-

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri`nde gelecek yılın güreş ağalığı ihalesini, mevcut ağa Seyfettin Selim 1 milyon 22 bin lira bedelle kazandı.
Sarayiçi Er Meydanı`nda başpehlivanlık yarı final güreşleri sonrası Kırkpınar Güreş Ağalığı ihalesi yapıldı. Ağalık sembolü koçu almak için ihaleye mevcut güreş ağası Seyfettin Selim katıldı.
 
 Kırkpınar`da rekor ,
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ağalığın sadece para ile olmadığını yürek ve memleket sevdası olması gerektiğini Güreş Ağası Selim`de de bunların olduğunu belirterek, ihaleyi 661 bin liradan açtı.
 
Seyfettin Selim de 1 milyon 22 bin lira bedelle 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağalığını kazandı.
 
 Kırkpınar`da rekor ,
Bu sonuçla 13. kez Kırkpınar Güreş Ağası olan Selim, peygamber sporu güreşlere ağalık yapmanın onurunu yaşadığını ifade etti.
 

SEYFETTİN SELİM KİDMRİ?
 
Seyfettin Selim "Selim İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi" kurucusu ve Müdürü.
 
Seyfettin Selim 01 Ağustos 1967 yılında Sakarya`nın Kaynarca İlçesinde dünyaya gelmiştir. Seyfettin Selim çiftçi bir ailenin çocuğu olarak büyümüştür.
 
Seyfettin Selim genç yaşlarda inşaat sektöründe işçi olarak çalışmaya başlamış ve sırasıyla ustabaşçılık, kalfalık ve taşeronluk yaparak bu sektördeki tecrübesini ve bilgi birikimini artırmış, ticaret hayatına müteahhit olarak devam etmektedir.
 
07-Mayıs 1997 yılında, atılımcı ve çalışkan kişiliği Seyfettin Selim`e, Selim İnşaat Gıda ve San.Tic.LTD.Şti`ni kurdurmuş ve inşaat sektöründeki yerini alarak çalışmalarını hızlandırmıştır.
 
Seyfettin Selim, halen çok sayıda kuruluşun yönetim kurulu başkanlığını, üyeliğini ve murahhas üyeliğini yapmaktadır.
 
1997 yılından bu güne Hadımköy Sanayici ve İş Adamları Derneği`nin (HASİAD) üyesi olup aynı zamanda da 2013 yılında da Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğine de (ASKON) üye olmuştur.
 
Seyfettin Selim, bir taraftan İş adamı olarak ülkemizin ticari, ekonomik ve işgücü potansiyelinin artırılması aland hizmetlerini sürdürürken, diğer taraftan da ülkemizde sporun gelişmesi içinde maddi ve manevi desteğini vermektedir.