Kick Boks´dan altın madalya

İtalya´da düzenlenen Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası´nda Mevlane Altuntaş altın madalya kazandı. Türkiye, şampiyonayı 15 madalya ile kapattı.

Kick Boks´dan altın madalya
A+ A-

 
İtalya’nın Lignano Sabbiadoro kentinde 2-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda Türk sporcular elde ettikleri sonuçlarla göz doldurdu. Türkiye, şampiyonada 1 altın, 5 gümüş ve 9 bronz madalya olmak üzere toplam 15 madalya kazandı.
 
 

Türkiye adına 57 kiloda müsabakalara katılan Mevlane Altuntaş, finalde Rus rakibini üstün bir oyunun ardından mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu. Şampiyonada Murat Kara, Caner Hotarlıoğlu, Eda Özkanat, Mükremin Güler ve Zeki Tezer gümüş madalya kazanırken, Seher Cengiz, Semiha Emir, Çağrı Coşkun, Seher Özkaya, Volkan Şimşek, Hatice Coşkun, Doğan Emre Baldırcı, Metin Yörük ve Nuri Çınar bronz madalya elde etti.
 
         Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, "Türkiye Kick Boks’da büyük bir başarı elde ederek İtalya’da yapılan Gençler Avrupa Kick Boks Şampiyonasına damgasını vurdu. Bu başarıda emeği geçen,  başta,  milli takım antrenörlerimiz olmak üzere,  tüm kulüplerimize, teknik kurul üyelerimize, antrenörlerimize ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Türk Kick Boksu ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir" dedi.
 
 
Kick Boks Federasyonu Başkanı Kayıcı`nın hedefi Büyükler Dünya Şampiyonasında  altın madalya

Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Mamak Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ertuğrul Ünlü ve beraberindeki Eğitim Merkezi Spor Kulübünün kick boks antrenörlerini makamında kabul etti.
 
 

 Federasyon başkanlığı makamında yapılan kabulde bir konuşma yapan Kayıcı, 2-9 Eylül tarihlerinde İtalya`da yapılan Avrupa Gençler Şampiyonası`nda 16 madalya kazanan gençlerin gelecekte büyükler kategorisin de de büyük başarılara imza atacaklarını ifade ederek, “Bu başarı bizim sadece 3 yıldan beri katıldığımız gençler kategorisinde elde ettiğimiz başarıdır. Bu durum gösteriyor ki iyi bir altyapıya sahibiz. Kick boks, çok yakın gelecekte olimpik olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Oluşturduğumuz sistem ile tüm yurt genelinde yaygın ve başarılıyız. Sporcu sayısı bakımında ise Türkiye`nin 5. büyük federasyonuyuz. Kısa sürede büyük başarılara imza atan Türk kick boksu, çok yakında tüm dünyada söz sahibi olacak” dedi.
 
Salim Kayıcı, ekim ayında Üsküp`te yapılacak büyükler dünya şampiyonasında hedeflerinin çok sayıda altın madalya kazanmak olduğunu belirterek, “Hazırlıklarımıza aralıksız devam ediyoruz. 23-31 Ekim tarihleri arasında Makedonya`nın Üsküp şehrinde yapılacak şampiyonada altın ağırlıklı olmak üzere çok sayıda madalya almayı hedefliyoruz. Bunu da başaracak gücümüz var” diye konuştu.