Büyük Atatürk Koşusu’nda Cihat Ulus ve  Burcu Subatan  şampiyon

Atatürk`ün Ankara`ya gelişinin 102. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 86. Büyük Atatürk Koşusu`nda dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. Erkeklerde TSK Spor Gücü`nden Cihat Ulus, kadınlarda Fenerbahçe`den Burcu Subatan 1. oldu

Büyük Atatürk Koşusu’nda Cihat Ulus ve  Burcu Subatan  şampiyon
A+ A-

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 102. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 86. Büyük Atatürk Koşusu'nda dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. Erkeklerde TSK Spor Gücü'nden Cihat Ulus, kadınlarda Fenerbahçe'den Burcu Subatan 1. oldu.. Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 102. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 86. Büyük Atatürk Koşusu'nun startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.
 
Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen ödül töreni, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Büyük Atatürk Koşusu’nda Cihat Ulus ve  Burcu Subatan  şampiyon
Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, güzel bir yarışı geride bıraktıklarını belirterek, organizasyonun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.
 
Kadınlarda Fenerbahçe Spor Kulübünden Burcu Subatan 33,20'lik derecesiyle birinci olurken, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübünden Sümeyye Erol 34,17 derecesiyle ikinci, Beşiktaş'tan Ezgi Kaya 34,38'lik derecesiyle üçüncü sırayı aldı.
Büyük Atatürk Koşusu’nda Cihat Ulus ve  Burcu Subatan  şampiyon
 
Erkeklerde TSK Spor Gücü'nden Cihat Ulus 29,16'lık derecesiyle birinci sırada yarışı tamamladı. Yine TSK Spor Gücü sporcularından Saffet Elkatmış 29,51 derecesiyle ikinci, Kırıkkale'den katılan Bahattin Üney de 29,54'lük derecesiyle üçüncü sırada yarışı bitirdi.
 
Sporculara madalya ve ödülleri protokol üyelerince verildi.
Törene, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, federasyonun yönetim kurulu üyeleri, sporcular ve diğer ilgiler katıldı.
 
 
 
 
 
Büyük Atatürk Koşusu'nun startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi
Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 102. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 86. Büyük Atatürk Koşusu'nun startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.
Koşunun startına Bakan Kasapoğlu'nun yanı sıra Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da katıldı.
Dikmen Keklikpınarı'ndan saat 14.00'de başlayan koşu öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Koşu atletizm camiasının en önemli geleneklerinden biri. Her yıl artan bir teveccühle, halkımızın, gençlerimizin yoğun ilgisiyle büyüyerek devam ediyor. Bu yıl rekorla 1733 kişi katılıyor. Önce 2 yıl salgın nedeniyle sembolik olarak koşulmuştu. Bu yıl yine bir rekor kırılıyor. İnşallah sporu tabana yayma çalışmalarımız her branşta olduğu gibi atletizmde de sürecek. Zirveye olan iddiamız tüm branşlarda olduğu gibi atletizmde de devam edecek."
Bakan Kasapoğlu, startı vermesinin ardından kendisi de koşuya katıldı.
10,8 kilometrelik koşu Ankara Tren Garı'nda sona erdi.