Bakan Kasapoğlu`ndan milli tekvandoculara tebrik

Bakan Kasapoğlu`ndan milli tekvandoculara tebrik
A+ A-

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu`ndan milli tekvandoculara tebrik
 Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Olimpik Kilo Kategorileri Avrupa Tekvando Şampiyonası`nda madalya kazanan milli sporcularımız için tebrik mesajı yayımladı.
 Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Olimpik Kilo Kategorileri Avrupa Tekvando Şampiyonası`nda madalya kazanan milli sporcularımızı kutladı. Bakan Kasapoğlu`nun tebrik mesajı şöyle:
Bakan Kasapoğlu`ndan milli tekvandoculara tebrik
 
 
Bakan Kasapoğlu`ndan milli tekvandoculara tebrik
"Avrupa Tekvando Birliği tarafından Bosna Hersek`in başkenti Saraybosna`da düzenlenen Olimpik Kilo Kategorileri Avrupa Tekvando Şampiyonası`nda mücadele eden Milli sporcularımız bizleri mutlu eden derecelere imza attılar. Şampiyonada gümüş madalya kazanan Hatice Kübra İlgün ve Nafia Kuş ile bronz madalyanın sahibi olan İkra Kayır`ı tebrik ediyorum. Milli sporcularımıza önümüzdeki organizasyonlarda başarılar diliyorum."
 
 
Hatice ve Nafia’dan Gümüş, İkra’dan Bronz
 
Türkiye, Olimpik Kilo Kategorileri Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.
Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenen şampiyonada Türkiye’yi 4’er erkek ve kadın sporcu temsil etti. Türkiye, şampiyonayı 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladı.
Şampiyonada Türkiye adına, kadınlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün ile +67 kiloda Nafia Kuş gümüş madalya kazanan isimler olurken, 67 kiloda İkra Kayır bronz madalyanın sahibi oldu