Yeşim Bostan dünya ikincisi

Yeşim Bostan dünya ikincisi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2018 Salon Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda makaralı yay kadınlar kategorisinde dünya ikincisi olan Yeşim Bostan’ı tebrik etti.

21 Şubat 2018 - 01:02 - Güncelleme: 21 Şubat 2018 - 01:17

 

ABD’de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda Mete Gazoz’un ardından bir gümüş de Yeşim Bostan’dan geldi. Finalde, Rus sporcu Natalia Avdeeva’ya 145-141 kaybeden Bostan, şampiyonayı ikinci sırada tamamlayarak, gümüş madalyanın sahibi oldu.

 

Yeşim Bostan dünya ikincisi

Milli okçumuz Yeşim Bostan, ABD'nin Yankton kentinde düzenlenen 2018 Salon Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak, göğsümüzü kabarttı. Kadınlar makaralı yay kategorisinde mücadele eden Bostan, organizasyonun finalinde Rus sporcu Natalia Avdeeva ile karşılaşırken, mücadele baştan sona kıyasıya geçti. Altın madalya hedefleyen milli sporcumuz karşılaşmayı 145-141 kaybetti ve şampiyonayı ikinci sırada tamamladı. Bostan, bu sonucun ardından gümüş madalyanın sahibi oldu ve ülkemize büyük bir sevinç yaşattı.

4 sporcu 2 madalya

Dünya Salon Şampiyonası’nda mücadele eden bir diğer Türk sporcumuz Mete Gazoz da klasik yay genç erkekler kategorisinde aynı başarıyı yakalamıştı. Gazoz, Ukraynalı Ivan Kozakhar’a beraberlik atışlarında 6-5 kaybetmiş ve Bostan gibi gümüş madalyaya uzanmıştı. Organizasyona 4 sporcuyla katılan Türkiye, şampiyonayı iki gümüş madalyayla tamamladı.

Bakan Bak tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da genç sporcumuz Yeşim Bostan’ı başarısından dolayı kutladı. Bakan Bak, tebrik mesajında, “Milli sporcumuz Yeşim Bostan’ı kutluyorum. Genç sporcumuzun başarısı bizleri gururlandırdı. Milli sporcularımızın elde ettiği bu derecelerin, gelecekteki başarıların da habercisi olacağına yürekten inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Bakan Osman Aşkın Bak, Yeşim Bostan'ı tebrik etti

Bakan Osman Aşkın Bak, Yeşim Bostanı tebrik etti

 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2018 Salon Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda makaralı yay kadınlar kategorisinde dünya ikincisi olan Yeşim Bostan’ı tebrik etti.

ABD'de Yankton'da yapılan 2018 Salon Dünya Şampiyonasında milli sporcu Yeşim Bostan, finalde rakibi Natalia Avdeeva'ya ile karşılaştı.

Yeşim Bostan, 145-141 biten karşılaşma sonucu makaralı yay kadınlarda dünya ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bakan Osman Aşkın Bak’tan tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2018 Salon Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda makaralı yay kadınlar kategorisinde gümüş madalya kazanan Yeşim Bostan’ı kutladı.

Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şöyle dedi:
“ABD, Yankton'da yapılan 2018 Salon Dünya Şampiyonası'nda makaralı yay kadınlar kategorisinde gümüş madalya kazanan milli sporcumuz Yeşim Bostan’ı kutluyorum. Genç sporcumuzun başarısı bizleri gururlandırdı. Milli sporcularımızın elde ettiği bu derecelerin, gelecekteki başarıların da habercisi olacağına yürekten inanıyorum. Yeşim Bostan’ın bu değerli dereceleri elde etmesinde başta ailesi olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” 

Dünya İkincisi Olan İbb Spor Kulübü Sporcusu Yeşim Bostan'a Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'dan Tebrik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün sporcuları uluslararası arenada madalyaları toplamaya devam ediyor. 2018 Salon Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden İBB’li Milli sporcu Yeşim Bostan, Kadınlar Makaralı Yay Kategorisi’nde Dünya İkinciliği’ni elde etti. Başkan Uysal, dünya ikincisi olan Bostan’ı tebrik etti.
ABD Yankton’da yapılan şampiyonada Milli okçumuz Yeşim Bostan, çeyrek finalde İtalyan Irene Franchini’yi 150-148, yarı finalde de Kanadalı Dawn Groszko’u 148-147 eleyerek finale yükseldi.
Finalde Rus sporcusu Natalia Avdeeva ile karşılaşan Milli sporcumuz 145-141 biten maç sonucu şampiyonayı ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalyayı boynuna taktı. Şampiyonaya 4 sporcuyla katılan Türkiye, organizasyonu iki gümüş madalya ile tamamladı.
İBB Başkanı Mevlüt Uysal’dan tebrik İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, dünya ikincisi olan Yeşim Bostan’ı kutladı. Başkan Uysal, “2018 Salon Dünya Şampiyonası’nda makaralı yay kadınlar kategorisinde gümüş madalya kazanan İBB’li sporcumuz Yeşim Bostan’ı kutluyorum. Sporcumuzun başarısı bizleri çok sevindirdi ve gururlandırdı. Yeşim Bostan’ı ve İBB Spor Kulübümüzü tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu haber 1936 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x