Karasu Uluslararası Judo etkinliği
Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

Karasu Uluslararası Judo etkinliği

27 Haziran 2014 - 15:03 - Güncelleme: 27 Haziran 2014 - 15:15

KARASU’DA ULUSLAR ARASI JUDO ETKİNLİĞİ

Karasu, SakaryaYa bağlı Karadeniz kenarında şirin bir ilçedir. Bu ilçemizde 20 yıldır judo antrenörü olarak görev yepan Sebahattin AYYILDIZ, yüzlerce sporcu yetiştirmiş ve sporcuları Türkiye şampiyonalarında güzel dereceler elde etmiştir. Birçok sporcusu da milli takımlara girerek, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Kendi spor terbiyesi ve asaleti öğrencilerine de yansımıştır. Yaptığı güzel etkinliklerle, ortak çalışma kampları, iller arası ve uluslar arası turnuvalarla da ismini en iyi şekilde duyurmuştur.

ÖZTEK, TURNUVANIN AÇIŞ KONUŞMASINDA

     ÖZTEK TARAFINDAN SEBAHATTİN AYYILDIZ’A ÖDÜL TAKTİMİ

            Herkes tarafından sevilen Sebahattin,  bugün olduğu gibi çalışmalarında daima Karasu Kaymakam ve Belediye başkanlarının desteğini görmüştür. Sebahattin’in bugün, 25 haziran günü  yapmış olduğu uluslar arası şampiyona şeklindeki etkinlik son derece önemli olup, birçok ilin arzulayıp da yapamadığı bir etkinliktir. Bu etkinlik için Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan, Rusya, Türkmenistan ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kız-erkek, ümit ve genç milli takımları  davet edilmiş, gelen sporcular Karasu’lu, Sakarya’lı, Ankara Telekom sporlu Türk sporcularla 10 gün kadar birlikte kamp yapmışlar, birlikte judo çalışmışlar, arkadaşlık kurmuşlar ve aynı zamanda bu şirin ilçemizde tatil yapmışlardır. Bu arada antrenör ve idareciler de sporcuları ile birlikte dostluk ve kardeşlik adına sporcularına ağabeylik ve ablalık etmişlerdir. 

AÇILIŞ TÖRENİNDE KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ KAFİLE BAŞKANI KÜRŞAT’IN, ÖZTEK’E ŞİLT TAKİMİ VE KARADENİZ OYUNLAR EKİBİNİN HARİKA GÖSTERİLERİ

YARIŞMALAR SIRASINDA TEKNİK UYGULAMALAR

            Misafir takımların başlarında bulunan antrenörler de ülkelerinin saygın antrenörleri idi. Örneğin Azerbaycan takımı başında Gençler Milli takım antrenörü Elekber Aliavşarov, Gürcistan takımı başında da bir Olimpiyat şampiyonu bulunuyordu. Eski Özbek ve Türkmen sporcuların da yaşları ilerlemiş olanları artık antrenörlüğe geçmişlerdi. Yüzler hep tanıdıktı. Sporcuların teknik yapıları ileri seviyedeydi. Yarışmalar sırasında pek çok teknik, ardışık olarak deneniyor ve pasifliğe hiç yer verilmiyordu.

DERECEYE GİREN ERKEK TAKIMLAR ANTRENÖR,HAKEM VE İDARECİLER BİR ARADA

                Karasu belediyesi her zamanki gibi yine organizasyona destek veriyor ve evsahipliği yapıyordu. Judo sporunun çok değerli emektarları, Ordu ve Sakarya illerinin antrenörleri, aynı zamanda yıllarca kız milli takımlarına antrenörlük yapmış olan Yüksel ÇALIŞKAN ve Şükrü ÖZTÜRK de Sebahattin’i  yalnız bırakmamışlar, organizasyonun başarısı için ellerinden gelen gayreti sergiliyorlardı.

Yarışmalar takım şampiyonası şeklinde gerçekleştirildi. Misafir ülkeler ve Türk sporcuları “A” ve “B” takımları ile yarıştılar.

Yarışmalar sonunda  dereceye giren takımlar :

ERKEKLER

1.    Gürcistan

2.    Türkmenistan

3.    Türkiye-Karasu

3.    Türkiye-Ankara Telekom

 

BAYANLAR

1.    Azerbaycan “A” takımı

2.    Gürcistan

3.    Türkiye-Karasu

3.    Aberbaycan “B” takımı

 

Kafileler yarın yola koyulacaklardı. Antrenör ve idareciler, gelecek yılın özlemini

şimdiden dile getiriyorlardı. 

Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

Türkiye Olimpian Derneği Başkanı

Bu yazı 2908 defa okunmuştur .

Son Yazılar