DUMESF, Van'dan Çanakkale'ye Kütüphane
Milli Sporcu  Nilgül ERTEKİN

Milli Sporcu Nilgül ERTEKİN

DUMESF, Van'dan Çanakkale'ye Kütüphane

27 Şubat 2019 - 17:24

              Dünya Uyuşturucu ile mücadele eden sporcular Federasyonunun DUMESF, 2018 yılı projesi olan, 3 Okula 3 Kütüphane projesini 18-20 Aralık 2018 tarihinde Van’da başarı ile sonuçlandırmanın gururunu yaşamaktayız.

Türkiye’nin dört bir yanından gönüllülük esasına dayalı olarak 5000 e yakın kitap toplanmıştır. En çok kitap toplayan gönüllümüz 1500 kitap ile İstanbul’dan Fatma Aydın Eroğulları olmuştur. Tüm gönüllülerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

DUMESF – UMES- THMAF Ortak çalışması olarak toplum hizmeti kapsamında her yıl olduğu gibi 2019 yılında da gönüllülük esasına dayalı yeni kitap toplama kampanyamız Çanakkale için başlıyor.

Her türlü roman, şiir, hikaye, kaynak ders kitapları ve ansiklopediler ihtiyacı olan Çanakkale Ayvacık ilçesindeki Küçükkuyu Fernur Sözen Orta Okulu, Korubaş Orta Okulu, Korubaş İlk Okulu ve Behram Kale İlk Okulunda yeni kütüphaneler DUMESF organizasyonu ile siz gönüllülerin kitap desteği ile kurulacaktır.

Okullar kütüphanesiz, çocuklar kitapsız kalmasın diyerek,

Çanakkale İli Başkanımız Sadettin EKİNCİ,  18  Mart Üniversitesi öğretim görevlisi adına 0505 2526051 bir gün önceden telefon ile arayarak,  İstanbul Esenler Otogarından  Çanakkale Truva Turizm otobüs firması ile kitaplarınızı ücretsiz gönderebilirsiniz.

Ayrıca, kitaplarınızı PTT ile göndereceğiniz okul adresimiz :  Proje koordinatörümüz, Tevfik  Serhat ŞENER  Okul Müdürü, 0532 7847569,  Fernur Sözen Orta Okulu  Küçükkuyu- Ayvacık Çanakkale adresine  DUMESF nun , PTT Kargo ile anlaşması gereği çok indirimli bir ücret ile  gönderebilirsiniz.

Van ilinde 3 okula 3 kütüphane projemizi gerçekleştirmek üzere 18-20 Aralık tarihlerinde DUMESF Başkanımız Muzaffer Ilıcak yönetiminde federasyon heyeti olarak okullarımızı ziyaret edip kütüphaneleri açtık. İzlenimlerimiz.

Van’a 60 km mesafede, Boğazkesen köyünde Şehit Aydın Ahi Orta Okulu,

Okul Müdürü, Sami Yıldırımçakar   

12 dersliğin ve 18 öğretmenin görev yaptığı okulda, sabah ortaokul, Öğlenden sonra İlkokul olarak 350 öğrenci eğitim almaktadır. 

Okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler karlı soğuk bir havada, bizi sıcacık ve samimi bir ortamda karşıladılar. Müdür Sami Yıldırımçakar,

-Ben Vanlıyım, benim çocukluğumda köylerde böyle okullarımız yoktu. Bizler gayret gösterdik okuduk ve Van’daki çocukların eğitimi için buradayız. Okulumuzda eksik yok mu?  Var. Ama bizim şikâyet etmeye hakkımız yok. Elimizdeki imkânlarla çocuklarımız için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Örneğin: Kapalı spor Salonumuz yok ama okulumuz Beden Eğitimi öğretmenlerimizin gayreti ile Futbolda Şampiyon oldu,  dedi.

 Şehit Aydın Ahi Orta Okulunun genç, çalışkan, geleceği gören Okul müdürü, öğretmenleri ve gözleri ışık saçan geleceğimiz öğrencilerimiz ile vedalaşırken DUMESF olarak onurlu ve gururluyduk ve iyi ki buradayız dedik.

 Mustafa Necati Orta Okulu

Okul Müdürü Adnan İçgüleç, Müdürümüz de Vanlı.
Büyük bir okul, Hava buz gibi, Beden Eğitimi dersi bahçede neşe içinde yapılıyordu. 49 Derslikte 1500 öğrenci, 80 öğretmen ve 5 personel görev yapıyorlardı. Onlarında spor salonu yoktu. Amaçları eğitim verdikleri öğrencilerin mezun olduklarında Spor Lisesini veya güzel sanatlar lisesini kazanmaları. Bunda başarılı da olmuşlar; geçen yıl Resim lisesine 2, spor lisesine 17 ve Fen lisesine 6 öğrenci kazandırmışlar. Okulda Beden Eğitimi öğretmenlerinin ders dışındaki en önemli görevi öğrencileri hayata ve ülkeye kazandırmak. Okulda sigara içen tek bir öğrenci dahi bulunmaması bizleri çok mutlu etti ve gururlandırdı.

 Edremit Belediyesi, Süphan Kültür Merkezindeyiz. Büyük bir konferans Salonun da,  Protokolda Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli, Edremit Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, Edremit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşe Gül Kahraman ve  350 öğrenci  DUMESF Başkanımız Kaya Muzaffer Ilıcak’ı dinlemek üzere hazır bizi bekliyorlardı.  Başkanımız sunumunu yaptı. Öğrencilerin sorduğu soruları cevaplayarak sunum sona erdi.

 Van İpek yolunda ki, Fevzi Geyik İlk Öğretim Okulundayız

Müdür Harun Yeşilova

DUMESF Başkanımız Kaya Muzaffer Ilıcak, bütün okullarda olduğu gibi öğrencilere sunum yapacaktı ama bu okulda bizi şaşırtan olay sunumu dinlemeye öğrenciler yerine, öğrencilerin velileri gelmişti. Büyük bir ilgi ve merakla sunumu dinleyen veliler yoğun bir soru yağmuruna tuttular başkanımızı.

Van’a 60 km mesafede bulunan Boğazkesen Köyünde Şehit Aydın Ahi Ortaokulunda, Van Merkezde Mustafa Necati Ortaokulunda, İpek yolunda Fevzi Geyik ilköğretim Okulunda DUMESF heyeti olarak kütüphanelerin açılışını yapmanın ve Edremit Halk kütüphanesine kitap desteğinde bulunmanın onurlu gururunu yaşayarak İstanbul’a mutlu bir şekilde geri döndük.

 Van’daki okul Müdürlerimize, Öğretmenlerimize, Edremit Halk kütüphanesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze ve gözleri pırıl pırıl parlayan bizi gördüklerinde masum, sevecen geleceğimiz çocuklarımıza, DUMESF Van heyetine, her işimize koşan Dumesf Van İl Temsicimiz ve Kütüphane sorumlumuz Rakip Aslan’a gönüllü esasına dayanarak Türkiye’nin her yanından kitap gönderen tüm gönüllülerimize sonsuz TEŞEKKÜR EDİYORUZ. 

 Dünya uyuşturucu ile mücadele eden sporcular Federasyonu DUMESF

Çanakkale ili 3 okula 3 kütüphane kampanyası başlamıştır. Kitaplarınızı bekliyoruz. 


NİLGÜL ERTEKİN

Beden Eğitimi Öğretmeni ve Spor yöneticisi

Judo:  3. Dan Siyah kuşak, Milli sporcu ve antrenör

Okçuluk: Milli sporcu ve antrenör Balkan takım 2. Türkiye Rekortmeni

Badminton: Antrenör

Masaj: Eğitmen  Klasik,Refleksoloji, Lenf Drenaj, Aroma terapi, Shiatsu, spor

Bu yazı 617 defa okunmuştur .

YORUMLAR

Son Yazılar