Muaythai Seçimleri ve Düşündürdükleri
Ercan  GÜRGÖZE

Ercan GÜRGÖZE

Muaythai Seçimleri ve Düşündürdükleri

15 Ağustos 2012 - 00:00

 

                                                            

 

Bilindiği  üzere seçimler  çok  yakında , ancak ortada öyle garip noktalar mevcut  ki hala  kafalarımız  karışık  olma durumundan  çıkmıyor, çıkamıyor !.

 

Bunların başında  tab ki : "KİM  KİMDİR , EKİPLERİ KİMLERDEN OLUŞUR ?!.." soruları   hala  kafaları ciddi şekilde kurcalamakta !...Gelişmiş ülkelerde konu ne olursa olsun , taraflar seçime  giderken en azından ana çekirdek kadrolarını  kamuya açıklar  ve buna göre  olay değerlendirilir  ve sonuçlar bu çerçevede oluşur...

 

Gerçi  camia  fazla büyük değil, herkes  birbirini  bi şekilde  tanır...Ancak,  ne olursa olsun kimin kim olduğu , ekiplerin ne olduğu, kimlerden oluştuğu  hususlarının  kamuoyuna açıklanması  ivedilikle önemlidir!..

Nedeni ise, kısaca  olayın farklı  bir çerçevede özetlenmesi ,değerlendirilmesi  ve Muay Thai ile uzaktan yakından  ilgisi olmayan  salt sayıya,kalabalığa  dayalı muay thai ile bir ilgisi olmayan kaliteden uzak bir temelin atılmasının önlenmesidir...Kazara y da sistematiken kurnazlık neticesinde böylesi  bir temelden oluşacak  bir çerçeve bu disiplinin sağlıksız  bir şekilde  gelecek neslillere aktarılması ve  sportif başarı açısından oldukca  tehlikelidir!..

 

Ayrıca, istifa haberleri de  olayın  tuzu biberi olmakta ! ..

Bu nedenle seçime girecek tarafların ivedilikle  bu konuda açıklama  yapmaları, ekiplerde kimlerin olduğunun  bir an önce orataya  dökmesi bu olayı en sağlıklı şekilde yönlendirmeye, en azından  oy verecek kişilerin  kafalarındaki belirsizlik bi şekilde asgariye inmiş olacaktır...

 

Detayların bir an önce taraflarca açıklanması  dileğiiyle seçimler şimdiden herkese  hayırlı olsun !.


 

Bu yazı 2658 defa okunmuştur .

Son Yazılar