İnsanlık Sanatı Derneği-Aikido ve Taekwondo
Dr.Zihni PAPAKÇI

Dr.Zihni PAPAKÇI

İnsanlık Sanatı Derneği-Aikido ve Taekwondo

05 Haziran 2018 - 16:22

Merhabalar,

İnsanlık Sanatı Derneğinin 3 haziran pazar günkü olağanüstü genel kuruluna başkan seçilmiş bulunmaktayım.

İnsanlık Sanatı Derneği 6 Ekim 1995 yılında 14 kurucu üye ile kurulmuştur. Dernek din ve siyasetle asla uğraşmaz. Amacı Atatürk İlkeleri doğrultusunda İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ile anayasamızın milli, demokratik laik ve sosyal hukuk devleti kapsamı içinde insanda din, dil, ırk sınıf ,cinsiyet mezhep ayrımı gözetmeksizin maddi ve fiziki durumları ne olursa olsun  eşitlik ilkesine bağlı olarak insanların ortak malı olan tüm spor , sanat , tarih felsefe, tıp v.s leri  araç kılarak onları  sevgi potasında eritmektir.  Bu bağlamda bilimsel düşünce ve verileri de ön planda tutarak üyelerinin bir yerde rehabilitesini de sağlar. Derneğin 23 yıllık sürekli başkanı psikiyarist Dr. Ünal Yürekli idi.

 

Dernek kesintisiz her ay toplanmış; bu toplantılarda Prof. Çetin Gürler Hekimlik Sanatı, Prof. Işık Özpeker Mitoloji, Ömer tecimer Yolculuk, Daniel Benbanesta Kadının Toplumdaki  Yeri, Emekli General Hüseyin Yıldırım Kültür, Dr. Cüneyt Kalpakoğlu Ses Müzik ve Teknoloji, Prof Dr. Fahri Esenli Mineral Dünyası, Dr. Mustafa Tolay Leonardo Da Vinci, Murat Şahin Alevilik, Bektaşilik ve Mevlevilik gibi  bir çok konular işlenmiş, toplumda çok büyük ilgi görmüştür.

 

 Dernek bu kez tüzüğü doğrultusunda  dışa açılarak stratejik düşünce kuruluşu konumuna getirilmektedir. Bu bağlamda derneğin ilk stratejik toplantısı panel olarak düzenlenecek; bu panelde Aikido ve Taekwondo kurucuları hakkında tarihsel bilgiler belgelerle uzmanlar tarafından sunularak bu tür sporların misyoner yapıları değerlendirilecektir. Panelde Japon ve Güney Kore konsolosluğundan  Gençlik  Spor Genel Müdürlüğünden Aikido ve Taekwondo Federasyonundan temsilciler katılacaklardır. Ayrıca Beyaz Kuşak ve basın temsilcileri de aramızda olacaklardır. 

 

Bu panelin  yazdan sonra ekim  ayında olması planlanmaktadır. Siz değerli arkadaşlarımızı dernek olarak bilgilendiriyoruz 

 

İçtenlikle sevgilerimle. 

İnsanlık Sanatı Derneği Başkanı Dr.. Zihni Papakçı

Bu yazı 630 defa okunmuştur .

YORUMLAR

Son Yazılar