Willem´den Güle´e Davet

Judo Milli takımın başına getirilen Hollandalı çalıştırıcı Willem ´´Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gençliğinde judo yapmış. Biz onu, judogiler içinde görmek istiyoruz´´ dedi.

Willem´den Güle´e Davet
A+ A-

Rusya Başbakanı Wladimir Putin judo yaparak dünya gündemine oturması Türkiye'de de büyük yankı buldu. Judo Federasyonu Başkanlığı tarafından milli takımların başına getirilen Hollandalı Willen Visser, Putin’in judo yapmasının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

 

 

Türkiye’de iki gündür bulunmasına rağmen Cumhur Başkanı Abdullah Gül’ün gençliğinde judo yaptığını öğrenen Visser ''Devlet büyüklerinin, judo yapması veya bir başka sporla uğraşması o branşa gönül vermiş sporcu yönetici ve antrenörleri olumlu yönde etkiliyor. Bundan dolayı Türkiye Cumhurbaşkanı Gül’ün de gençliğinde olduğu gibi judogileri giyip mindere çıkmasını arzu ediyoruz’’ dedi.

 


Kayseri’de devam eden Türkiye Judo Şampiyonası hakkında, değerlendirmelerde bulunan Visser, genç ve kabiliyetli sporculara sahip olan Türkiye’de judonun daha ileriye gideceğine inandığını söyledi. Türk judosunu Hollanda da bulunduğu sırada da yakından takip ettiğini belirten Visser, Türkiye Şampiyonası sonunda daha geniş kapsamlı bir değerlendirmede bulunacağını sözlerine ekledi.Türkiye’de Cumhurbaşkanı ve Başbakan sporun içerisinden gelmesinin Türkiye için, önemli olduğunu vurgulayan Hollandalı çalıştırıcı, genç nüfusun ise büyük bir avantaj olduğunu söyledi.