Van Bilardo İl Birinciliği

Van Bilardo İl Birinciliği

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bilardo İl Birinciliği Müsabakaları sona erdi. Van'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce yapılan 3 bant bilardo il birinciliği müsabakaları Gözde Bilardo Spor Salonunda gerçekleştirildi.

18 Ocak 2015 - 22:44

Van Bilardo İl Birinciliği 

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bilardo İl Birinciliği Müsabakaları sona erdi. 
Van'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce yapılan 3 bant bilardo il birinciliği müsabakaları  Gözde Bilardo Spor Salonunda gerçekleştirildi. Toplam 8 gün süren 3 bant bilardo il şampiyonasına ilimizden toplam 36 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Dereceye girebilmek için mücadele  eden sporcular il birinciliği için ter döktüler. 15 Ocak Perşembe günü yapılan final müsabakalarının ardından 3 bant bilardo da il birinciliğini Fevzi Dargın göğüslerken, ikinci Bülent Bayram, üçüncü Hakan Tunçdemir olurken Ahmet Umman ise dördüncü oldu.
Karşılaşmaları Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, Badminton İl Temsilcisi Abdurrahman Akbulut ve birçok bilardo severler izledi. Turnuvada ilk üçe giren sporculara kupa ve madalyalarını, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, Bilardo İl Temsilcisi Abdurrahman Akbulut ve bilardo il birinciliğini izlemeye gelen protokol üyeleri tarafından verildi.
    Yapılan ödül töreni ardından konuşma yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, “Öncelikle ilimizde gerçekleştirdiğimiz bilardo il birinciliğine katılan bütün sporcularımıza teşekkür ediyor bu müsabakalar sonucunda ilk üçe giren arkadaşlarımızı da kazandıkları galibiyetlerden dolayı tebrik ediyorum. Yapılan il birinciliği müsabakalarında dereceye giren arkadaşlarımız federasyonumuz tarafından farklı illerde yapılacak olan Türkiye Bilardo Şampiyonası’nda ilimizi en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. İlimizde bilardo sporu yapan arkadaşlarımızın sayılarının her gün artması bizleri gerçekten mutlu ediyor. Türkiye Şampiyonası’na katılan arkadaşlarımızı şimdiden kutluyor kendilerine katılacakları müsabakalarda başarılar diliyorum” dedi.
    Bilardo İl Temsilcisi Abdurrahman Akbulut ise, “Ülkemizde son zamanların çıtası hızla yükselen bilardo ilimizde de her geçen gün kalabalık bir seyirci tarafından izlenmektedir. Türkiye Bilardo Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen 3 Bant Bilardo İl Birinciliği müsabakalarına katılarak ilk üçte dereceye giren bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Ülkemizin farklı illerinde yapılacak olan ve ilimizden Türkiye Bilardo Şampiyonasında Van’ı temsil edecek arkadaşlarımı şimdiden kutluyor, ilimiz adına en güzel başarılarla dönmelerini diliyoruz” dedi.  

Bu haber 961 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x