Türkiye Tekvando Şampiyonası

Türkiye Taekwondo Federasyonu´nun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Alanya´da Atatürk Spor Salonu´nda yapıldı. Şampiyonaya; 62 ilden, 895 erkek ve 340 bayan olmak üzere toplam 1235 sporcu katıldı.

Türkiye Tekvando Şampiyonası
A+ A-

Büyükler Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

Şampiyonanın ilk günü müsabakaları, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin'nin davetlisi olarak 1988 Seul Olimpiyatları'nda 76-83 Kg kategorisinde Olimpiyat Şampiyonu olmuş, 1983, 1985, 1987 ve 1989 yıllarında Dünya ve Asya şampiyonlukları bulunan Jeong Kook-Hyun'de izledi.


Sonuçlar
1. GÜN SONUÇLARI - 25 Ocak 2011
Büyük Erkekler Büyük Bayanlar
54 KG
1. Ömer Aksoy - İzmir Yurtsever GSK
2. Muhammed Sevinç - Erzincan Relax SK
3. Tunahan Dikmelik - Ankara Ulaştırma SK
3. Fuatcan Aldemir - Ankara TSE SK

46 KG
1. Nurgül Çelik - İstanbul Bahçelievler Bld. SK
2. Cemile Kumandaş - İstanbul GOP Bld. SK
3. Büşra Genç - İstanbul Bahçelievler Bld. SK
3. Nazlı Bana - Bursa Sağlık Gücü SK

2. GÜN SONUÇLARI - 26 Ocak 2011
Büyük Erkekler Büyük Bayanlar
58 KG
1. Fırat Pozan - İstanbul GOP Bld. SK
2. Seyithan Akbalık - İzmir Efsane Gençlik SK
3. Cem Kahraman - Kocaeli Büyükşehir Bld. SK
3. Recep Yazıcı - Trabzon Bordo Mavim SK

49 KG
1. Çilem Sarıoğlu - Eskişehir Öncü SK
2. Hülya Kaya - İstanbul Büyükşehir Bld. SK
3. Selen Döğer - Siirt Bilim SK
3. Nergiz Gencay - İstanbul Büyükşehir Bld. SK

73 KG
1. Tuba Abuş - Ankara İller Bankası SK
2. Efsa Karaca - Ankara Ulaştırma SK
3. Menekşe Çelik - İstanbul Büyükşehir Bld. SK
3. Gamze Topçu - Ankara TSE SK

3. GÜN SONUÇLARI - 27 Ocak 2011
Büyük Erkekler Büyük Bayanlar
63 KG
1. Mert Süngü - İzmir Konak Bld. SK
2. Muhammet Güler - Ankara TSE SK
3. Murat Pozan - İstanbul GOP Bld. SK
3. Recep Yavaş - İstanbul Bahçelievler Bld. SK

87 KG
2. Burak Eski - İstanbul Tuzla Bld SK
3. İsmail Akkuş - Ankara İller Bankası SK
1. Halil İ. Mercimek - Ankara TSE SK
3. Sait Kara - Adana Tezel Aslanlar SK

53 KG
1. Hatice Kübra İlgün - Bursa Sağlık Gücü SK
2. Merve Merhamet - İzmir Büyükşehir Bld. SK
3. Safiye Yalçın - Ankara EGO SK
3. Nilay Uğurlu - Ankara İller Bankası SK

4. GÜN SONUÇLARI - 28 Ocak 2010
Büyük Erkekler Büyük Bayanlar
68 KG
1. Gökhan Coşar - Ankara EGO SK
2. Turgay Yıldırım - İstanbul GOP Bld. SK
3. Güney Arıcı - İzmir Hava Kuvvetleri Gücü
4. Erencan Yıldız - İzmir Bornova Bld. SK

80 KG
1. Yunus Sarı - Ankara Ulaştırma SK
2. Alper Ayhan - Ankara Ulaştırma SK
3. Necmi Karaca - Ankara Ulaştırma SK
3. Çağrı Tanrıkulu - Kocaeli Büyükşehir Bld. Kağıtspor SK

57 KG
1. Sibel Yıldırım - İstanbul Büyükşehir Bld. SK
2. Figen Akın - İzmir Büyükşehir Bld. SK
3. Ayşe Hilal Ülkü - Ankara MKE Ankaragücü SK
3. Özge Karayılan - İstanbul Ümraniye Kahraman SK

5. GÜN SONUÇLARI - 29 Ocak 2011
Büyük Erkekler Büyük Bayanlar
74 KG
1. Ozan Berken Bindak - Ankara Büyükşehir Bld. SK
2. İbrahim Özkan - Ankara EGO SK
3. Muhammed Talha Sarı - Ankara Ulaştırma SK
3. Uğur Aktaş - Ordu Mor Beyaz SK

62 KG
1. Kübra Okur - Bursa Componenta SK
2. Esra Akbaş - İstanbul Büyükşehir Bld. SK
3. Dürdane Altunel - Konya Selçuklu Bld. SK
3. Gamze Uysal - İstanbulBüyükşehir Bld. SK

67 KG
1. Ayşe Sarı - Ankara EGO SK
2. Yaprak Eriş - Adana Tezel Aslanlar SK
3. Gamze Aşçı - İstanbul Ümraniye Kahraman SK
3. Başak Sümer - İzmir Çiğli Bld. SK

6. GÜN SONUÇLARI - 30 Ocak 2011
Büyük Erkekler Büyük Bayanlar
+87 KG
1. Ali Sarı - Ankara Ulaştırma SK
2. Soner Pınarcık - Ankara Ulaştırma SK
3. Beytullah Eski - İstanbul Tuzla Bld. SK
3. Serdar Yüksel - İstanbul GOP Bld. SK

+73 KG
1. Burcu Sallakoğlu - Ankara Büyükşehir Bld. SK
2. Büşra Yıldız - Ankara Ulaştırma SK
3. Tuğba Aklan - Bursa Kestel Bld. SK
3. S. Fulya Yıldızdal - Ankara TSE SK

SEREMONİ PROGRAMI

Şampiyonanın seremoni programı 28 Ocak 2001, Cuma günü yapıldı. Seremoniye Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar,Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin'nin davetlisi olan Jeong Kook-Hyun, Alanya Gençlik Spor İlçe Müdürü ile Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

TEKNİK TOPLANTI

Şampiyona öncesi katılan kafilelerin idarecilerine değişen kurallar ve şampiyona sistemi hakkında bilgilerin verildiği teknik toplantı yapıldı. Toplantıya Taekwondo Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Aydın Akpınar, Büyükler Teknik Kurul Üyesi Muammer Canbaz ile Antalya İl Temsilcisi katıldılar.

BAŞKAN VE JEONG KOOK-HYUN'DAN GÖSTERİ

Şampiyonanın ikinci gününde Taekwondo Federasyonu'nun misafiri olarak Türkiye'de bulunan Jeong Kook-Hyun ile Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin izleyicilere bir gösteri sundular.

TEKNİK TOPLANTI

Şampiyona öncesi katılan kafilelerin idarecilerine değişen kurallar ve şampiyona sistemi hakkında bilgilerin verildiği teknik toplantı yapıldı. Toplantıya Taekwondo Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Aydın Akpınar, Büyükler Teknik Kurul Üyesi Muammer Canbaz ile Antalya İl Temsilcisi katıldılar.