Türkiye Güreş Federasyonu’ndan Zeytin Dalı Harekatı’na...

Türkiye Güreş Federasyonu'ndan Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Türkiye Güreş Federasyonu, Türk Silahlı kuvvetlerinin Afrin'de düzenlediği "Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Ankara Elmadağ'da bir organizasyon düzenledi.

08 Şubat 2018 - 23:10 - Güncelleme: 08 Şubat 2018 - 23:20

Türkiye Güreş Federasyonu, Türk Silahlı kuvvetlerinin Afrin'de düzenlediği "Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Ankara Elmadağ'da bir organizasyon düzenledi.

Türk Milli Takımı sporcuları ile Özbekistan Güreş Milli Takımı'nın da katılımıyla Elmadağ Güreş Kamp Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, "Kalbimizle Duamızla Mehmetçiğin Yanındayız" yazılı pankartının arkasında Türk bayrakları sallayarak oparasyonda bulunan Türk askerlerine destek verildi. 

Düzenlenen organizasyona, Başkan Musta Aydın, yönetim kurulu üyesi Süreyya Yoğurtçu, Spor Genel Müdürlüğü (SGM) Spor Eğitim Daire Başkanı Selçuk Çebi, Milli Takımlar Genel Koordinatörü Adem Varlık ve federasyon Genel Sekreteri Tahir Yılmaz katıldı.

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI AYDIN: "BİZLER, DÜNYAYA ADALETİ, KARDEŞLİĞİ VE HOŞGÖRÜYÜ HAKİM KILAN BİR MİLLETİZ" 

Afrin'deki Mehmetçiğin yanında olduğunu göstermek için toplandıklarını belirten Aydın, "Bizler, dünyaya adaleti, kardeşliği ve hoşgörüyü hakim kılan bir milletiz. Zeytin Dalı operasyonu ülkemiz sınırlarına göz diken ülkenin kalkınmasına engel olmak isteyen teröristler için başlamıştır. Bu hareketi destekliyor ve başarılı olması için dua ediyoruz. Şehit olan tüm Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve Türk Milleti'ne başsağlığı diliyorum" dedi.

Türkiye Güreş Federasyonu'ndan Zeytin Dalı Harekatı'na destek

 

KADIN GÜREŞ MİLLİ TAKIMI'NDAN MEHMETÇİK'E DUALARLA DESTEK


Yalova’da kampta bulunan Kadın Güreş Milli Takımı, Zeytin Dalı Harekatı’nı sürdüren Mehmetçik’e dualarla destek oldu.

Yalova’da 90. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programda Milli Kadın Güreşçiler, şehit olan Mehmetçik’e dua etti. Programa Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Metin Kaplan, Yalova Müftüsü Turgut Açari, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Özgür ile kadın güreşçiler katıldı. Milli güreşçiler üzerinde "Kalbimizle duamızla Mehmetçik’in yanındayız" pankartı açtı.

Burada kısa bir konuşma yapan Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Metin Kaplan, etkinliğin Ankara Elmadağ’da kampta olan Serbest Güreş Milli Takımı ile aynı anda yapıldığını söyledi. Kaplan, "Şu anda ülkemizde Suriye sınırlarımızda biliyorsunuz askerimiz Özgür Suriye Ordusu ile beraber teröristlere karşı mücadele veriyor. Bu programın amacı da askerimize destek ve şehitlerimizi anmak için yapıyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından İl Müftüsü Turgut Açari Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan askerler için dua okudu.

Kadın Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Efrahim Kahraman ise "Buradaki asıl hedefimiz, amacımız Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yapmış oldukları mücadelede devletimizin yanında olduğunu ve onlara destek olmak amacıyla hep birlikte Milli Takım olarak yanlarındayız demek istedik" şeklinde konuştu.

Türkiye’yi 50 kilogramda temsil eden Evin Demirhan, "Bugün burada Afrin’de operasyonda şehit düşen askerlerimizi anmak için buradaydık. Şu anda operasyona devam eden askerlerimize destek için buradayız. Bizler de az da olsa vatanımız ve bayrağımız için mücadele ediyoruz ve bunun nasıl bir duygu olduğunu biliyoruz. O yüzden burada şehit düşen bütün askerlerin ailesine baş sağlığı diliyorum ve orada mücadele eden askerlerimize de Allah kolaylık versin, yardımcıları olsun inşallah" dedi.

Milli sporcu Buse Tosun ise "Afrin’de şehit olan askerlerimize baş sağlığı diliyorum. Türkiye’nin başı sağ olsun diyorum. Türkiye’yi hiçbir zaman bölemeyecekler, böldürtmeyeceğiz. Allah ordumuza güç kuvvet versin" diye konuştu.

Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan Yasemin Adar ise "Afrin’de gerçekleşen Zeytin Dalı Operasyonu 19’uncu gününde. Mehmetçiklerimizi buradan destekliyoruz ve şehit olan Mehmetçiklerimize başsağlığı diler, gazilerimize de acil şifalar diliyorum" dedi. 

Bu haber 189 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x