Türkiye Gençler Şampiyonası sona erdi

Türkiye Gençler Şampiyonası sona erdi

Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları protokol üyeleri tarafından verildi ve 65 ilden 782 sporcunun mücadele ettiği şampiyona sona erdi. Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, burada yaptığı konuşmada, Afrin'deki harekatta şehit olan askerlere rahmet, ailelerine de başsağlığı diledi.

11 Şubat 2018 - 17:29 - Güncelleme: 11 Şubat 2018 - 20:37

 

Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları protokol üyeleri tarafından verildi ve 65 ilden 782 sporcunun mücadele ettiği şampiyona sona erdi.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, burada yaptığı konuşmada, Afrin'deki harekatta şehit olan askerlere rahmet, ailelerine de başsağlığı diledi.

Şampiyonanın düzenlendiği salona, "Tüm kalbimiz ve dualarımızla Mehmetçikimizin yanındayız" yazılı pankart asıldı ve reklam panoları siyaha bürünerek Suriye'nin Afrin bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen askerler için "Terörü lanetliyoruz, milletimizin başı sağ olsun" yazıldı.


Denizli’de üç gün süren Türkiye Gençler Judo Şampiyonası’nın son gününde kadınlar 78 ve +78 ile erkekler 90, 100 ile +100 Kg karşılaşmalarında madalyalar sahiplerini buldu.


 

Denizli’de üç gün süren Türkiye Gençler Judo Şampiyonası’nın son gününde kadınlar 78 ve +78 ile erkekler 90, 100 ile +100 Kg karşılaşmalarında madalyalar sahiplerini buldu.

İstanbullu judocular 3 altın, bir gümüş ve beş bronz madalya ile ilk sırada yer alırken, İzmir 2 altın ve bir bronz madalya ile ikinciliği, Balıkesir 2 altın, iki bronz ile üçüncülüğü, Ankara; bir altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya ile sıralamada dördüncülüğü elde etti.

Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda son gün yapılan müsabakalarda alınan sonuçlar şöyle:

Kadınlar:

78 Kg: 1. Nurbanu Güngör (Trabzon), 2. Hayrnnisa Aslan (Batman), 3. Sümeyra Aykaç (Çorum), 3. Sıdıka Işık (Ankara).

+78 Kg: 1. Melike Tuzoğlu (Balıkesir), 2. Kübra Esir (Rize), 3. Büşra Çalışkan (Manisa), 3. Hilal Öztürk (Manisa).

Erkekler

90 Kg: 1. Can Güzel (İstanbul), 2. Batuhan Coşkun (Manisa), 3. Y. Emre Kılınç (Ordu), 3. Yasin Aslantaş (Ankara).

100 Kg: 1. Ö.Kemal Aydın (Kocaeli), 2. Emrullah Uçar (Ankara), 3. M. Can Talay (Konya), 3. Burak Çalışkan (Bursa).

+100 Kg: 1. Y. Barbaros Aksoy (Sakarya), 2. Hakan Akar (Ordu), 3. Furkan Güner (Samsun), 3. Onur Kaya (Bursa).

Bu haber 483 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x