Türk Judosu diriliyor

23 Yaş altı Avrupa Şampiyonası´nda 100 kiloda üçüncü olan Feyyaz Yazıcı tarih yazmaya devam ediyor.

Türk Judosu diriliyor
A+ A-

FEYYAZ TARİH YAZIYOR..

23 Yaş altı Avrupa Şampiyonası'nda 100 kiloda üçüncü olan Feyyaz Yazıcı tarih yazmaya devam ediyor. Yazıcı genç erkeklerden sonra 23 Yaş altı Avrupa Şampiyonası'nda da bronz madalya alarak bu kategoride madalya elde eden ilk Türk judocu ünvanının sahibi oldu.

23 Yaşaltı Avrupa Judo Şampiyonası'nda Feyyaz Yazıcı 100 kiloda bronz madalya kazanarak bu yaş grubunda bir ilke imza attı. Bosna Hersek'in Sarojevo kentinde gerçekleşen şampiyonada 18 yaşındaki Yazıcı, ikinci turda Slovenyalı J.Ratej'i ipponla geçti. Ardından Polonyalı T.Domanskl'e ceza puanıyla mağlup olan Feyyaz repesaj maçlarına kaldı.

 Karadağlı rakibi N.Vulevic'i ipponla eleyen Yazıcı üçüncülük maçına çıkmaya hak kazandı. Moldovalı S.Cernega'yla karşılaşan Yazıcı maça hızlı başladı. Genç judocu üst üste yaptığı tekniklerle alkış topladı.

Ancak mücadelenin normal süresi berabere tamamlandı. Uzatmanın 1. dakikasında rakibinin yaptığı tekniğe kontra hareketle cevap veren Yazıcı rakibini ippon yaparak bronz madalyayı boynuna taktı. Maçlar sonrası mutluluğunu babası Hasan Yazıcı'yla paylaşan genç judocu bir ilki başardığını belirterek "Türk judosunda bir ilki gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Judoda ilk kez bir Türk genci olarak 23 yaş altı Avrupa şampiyonası'nda madalya elde ettim. Bu gururunun tarifi yok. Türk judosunun başarısını her geçen gün daha da yükselteceğiz. Bu madalyayı tüm Türk halkına armağan ediyorum" dedi.

 

Hedefinin 2012 Londra Olimpiyatları olduğunu söyleyen Yazıcı, "Her başarı yeni bir başlangıç 2012 Londra Olimpiyat Şampiyon olmak için çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum. Olimpiyat şampiyonu olarak Türk judosunu dünyaya yeniden hatırlatacağım. Bu yolda bir Türk sporcusu olarak devlet büyüklerimizden destek bekliyorum" şeklinde konuştu.