Tuğba “ZEHİR” gibi

Milli judocu Tuğba Zehir hedefini yüksek tutuyor. Genç sporcu, hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu belirterek, “Hem Londra hem Rio´da kürsünün en üst basamağına çıkacağım” dedi.

Tuğba “ZEHİR” gibi
A+ A-

 Son dönemlerde başarılarıyla Türkiye’nin gündemine oturan ve gelecek için büyük umutlar vaat eden judoda, sporcular hedeflerini çok yüksek tutuyor…

 

 

Onlardan birisi de Tuğba Zehir…  Sitemizi önemli açıklamalarda bulunan genç sporcu, sporda en büyük başarının olimpiyat şampiyonlu olduğunu belirterek, “Ben bir değil iki olimpiyatta şampiyon olacağım” diyerek kendine olan güven ve hırsını ortaya koyuyor.

 

 

1992 doğumlu olduğunu ve judoya 10 yaşında başladığını ve bu sporu u çok sevdiğini söyleyen Tuğba, daha tecrübeli Aynur Samat ile aynı kiloda olmasını ise “şans” olarak yorumluyor. Aynur Samat gibi güçlü bir rakiple mücadele etmenin kendisini başarıya taşıyacağına inandığı Tuğba Zehir, “Benim hedefim 2012 Londra Olimpiyatları ile 2016 yılında yapılacak Rio olimpiyatlarında altın madalya kazanmak. Hedeflerimi çok yüksek tutuyorum. Bu hedeflere gidebilmek için de gece gündüz delmeden çalışıyorum. Hocalarımın da desteğiyle hedeflediğim başarıları Türkiye’ye eninde sonunda armağan edeceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

 TEK KORKUM SAKATLIK

 

Sporda kendisine engel olacak tek şeyin sakatlık olduğunu ifade eden milli judocu, “İnşallah çok ciddi bir sakatlık geçirmem. Son derece savaşçı ve hırslı bir yapıya sahibim. Bu özelliklerimden dolayı hedeflediğimi başarıları yakalayacağıma inanıyorum” dedi. Bursa Osmangazi Belediyespor’da spor hayatına devam eden Tuğba Zehir, aynı zamanda Uludağ Üniversitesi BESYO 1. sınıf öğrencisi. Türk antrenörlerinin sayesinde bu yerlere geldiğini ancak milli takımların aşına getirilen Hollandalı Willem Visser’den de çok şeyler öğreneceğini belirten Tuğba, “2011 yılında İstanbul’da yapılacak Avrupa Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak spor yaşantımdaki ilk çıkışı yakalayacağım” diyerek sözlerini noktaladı.

 TUĞBA ZEHİR’İN SPOR KARİYERİ

 

2007 Ümitler Avrupa Şampiyonu- Malta
2007 Ümitler EYOF Şampiyonu- Sırbistan
2008 Ümitler Avrupa ikincisi- Saraybosna
2009 Gençler dünya üçüncüsü-Fransa
2009 23 Yaşaltı Avrupa ikincisi - Antalya
2010 Gençler Avrupü üçüncülüğü- Bulgaristan
2010 Gençler dünya şampiyonası üçüncüsü – Fas
2010 Dünya Takımlar üçüncüsü- Antalya
2010 23 Yaşaltı Avrupa Şampiyonu- Bosna Hersek