Togay Bayatlı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´ini ziyaret etti

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı vurguladı:Togay Bayatlı, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi ile işbirliğimiz devam ediyor.

Togay Bayatlı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´ini ziyaret etti
A+ A-

 
 
 KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu, Togay Bayatlı, Eyüp Zafer Gökbilen
 
 
 
 
KKTC Milli Olimpiyat Komitesi'nin konuğu olarak gittiği KKTC'den, temaslarını tamamlayarak, İstanbul'a döndü.Togay Bayatlı, bir günlük ziyaretinde Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, İçişleri Bakanı İlkay Kamil, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Türkiye Büyükelçisi Şakir Fakılı ve Başbakan Derviş Eroğlu tarafından kabul edildi.
 
 
 
KKTC Meclis Başkanı Hasan Bozer, Togay Bayatlı, Eyüp Zafer Gökbilen

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen ve Yönetim Kurulu üyelerinin eşlik ettiği Togay Bayatlı, ikili görüşmelerde ve yaptığı ziyaretlerde, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin Kuzey Kıbrıs'ta ikinci bir olimpiyat komitesi kurulmasını hayretle karşıladığını vurgulayarak, bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Bayatlı, Gökbilen başkanlığındaki KKTC Milli Olimpiyat Komitesi ile birlikte hareket etmeye devam ettiklerini belirterek, kardeş iki kuruluş arasındaki işbirliğinin en üst düzeye çıkartılmasını arzu ettiklerini açıkladı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi ile işbirliğimiz devam ediyor dedi.

 KKTC M. Eğitim ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Togay Bayatlı, Eyüp Zafer Gökbilen  
 
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı, Dünya Spor Yazarları Birliği Onursal Başkanı Togay Bayatlı, Kıbrıs Türk sporunun uluslar arası etkinlikler için hazır seviyeye getirilmesine katkı koyacaklarını da belirterek, bu durumun KKTC Milli Olimpiyat Komitesi ile işbirliğinde planlanacak bir dizi etkinliklerle sağlanacağını vurguladı.

Bayatlı, Uluslar arası Olimpiyat Komitesi IOC üyeliği için ise, "öncelikle kendi evinizi düzene sokmanız gerekiyor" tavsiyesinde bulundu.

 
 
TC KKTC Büyükelçisi Şakir Fakılı, Togay Bayatlı, Eyüp Zafer Gökbilen 
 
 
KKTC İçişleri Bakanı İlkay Kamil, Togay Bayatlı, Eyüp Zafer Gökbilen 
 

 

KKTC Dış işleri Bakanı Hüseyin Özgüngün, Togay Bayatlı,
Eyüp Zafer Gökbilen 
 
 
 
 
KKTC Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Togay Bayatlı, Eyüp Zafer Gökbilen